Gönül coğrafyasında köprü kuruyorlar!
Haber
15 Nisan 2019 - Pazartesi 10:10
 
Gönül coğrafyasında köprü kuruyorlar!
Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Gebze etabı sona erdi
Gebze Haberi
Gönül coğrafyasında köprü kuruyorlar!

51 ülke 91 şehirde ‘Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya’ sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Gebze etabı sona erdi. Programda konuşan UDEF Başkanı Serkan Bolat, “Ülkemizde 150 bini aşkın uluslararası öğrenci eğitim alıyor. Misafir öğrencilerimiz gönül coğrafyamızda kapılar açıyor.”dedi.

Gebze Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken programa; Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü M. Hasan Aslan, Kocaeli Belediyesi Gençlik Daire Başkanı Ali Bilgi, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Gebze KYK Müdürü Resul Kotan, Gebze MUSİAD İlçe Başkanı Serkan Beyaz, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat,  Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban, Gebze UDEF Gönüllüsü Mustafa Öztürk, çok sayıda STK Temsilcisi ve misafir öğrenciler katıldı.

TEŞEKKÜR EDERİM

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program açılış ve selamlama konuşmaları ile devam etti. UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat açılış konuşmasında “Farklı coğrafyalardan gelmiş yüzlerce öğrenciye aynı milletin fertleri oldukları şuurunu aşılamaya çalışıyoruz. Gebze’de gerek resmi ve gerekse diğer sivil toplum kuruluşları bizleri tanıdıkça ve yaptığımız işin önemini gördükçe değerli katkılarının arttığı görmekteyiz. Hepsine buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR

Uluslararası öğrenci çalışmalarının gün geçtikçe büyüdüğünü de ifade eden Bolat, konuşmasına şöyle devam etti:  “UDEF her geçen gün büyüyor. Dernek sayımız artıyor. 12. sini yaptığımız öğrenci buluşmamız bu sene 51 ülkede ve 91 şehirde yapılıyor. Ülkemizde 150 bini aşkın uluslararası öğrenci eğitim alıyor. Misafir öğrencilerimiz gönül coğrafyamızda kapılar açıyor. Onları medeniyet değerlerimiz ve geleneklerimiz etrafında kucaklıyoruz. İnancımız, ilim için yola çıkan insana destek olmayı öğütlemektedir. Ülkemizdeki öğrenciler aslında yabancı değil hepsi bizlerin misafirleridir.”

ÜLKELERİNİ TANITTILAR

Geleceğin dünyasının daha adil olması için uluslararası öğrencilere çok büyük görevlerin düştüğünün belirtildiği selamlama konuşmalarının ardından protokol üyeleri, farklı coğrafyalardan onlarca misafir öğrencilerin açmış olduğu ülke tanıtım stantlarını gezdi. Yöresel dans gösterileri, yerel müzik dinletileri, yöresel yemek ikramları ve daha birçok sahne gösterileri ile Gebze halkına kültürel bir şölen sunan misafir öğrenciler ziyaretçilerine ülkelerini de tanıtma imkânı buldu.

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gönül, coğrafyasında, köprü, kuruyorlar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı