Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 13:23
 
Gönül sofralarında binler birlikte iftar yaptı
Gebze Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel iftar sofrası cumartesi Beylikbağı, pazar günü ise Yavuz Selim ve Ulus mahallelerinin sakinlerini bir araya getirdi.
 
 
 
Gebze Haberi


Gebze Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel iftar sofrası Cumartesi Beylikbağı, pazar günü ise Yavuz Selim ve Ulus Mahallesi’ni bir araya getirdi. Binlerce mahalle sakinini bir araya getiren, aynı sofra etrafında oruçlarını açmaya vesile olan Gebze Belediyesi geleneksel iftar programına; ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, eşi Ragibe Köşker, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran, Sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.

MASALARI TEK TEK DOLAŞTI

İftar programının gerçekleşeceği alanda masaları tek tek gezen Başkan Köşker, mahalle sakinlerinin Ramazan aylarını kutladı. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Köşker, belediyecilik faaliyetleri hakkında bilgi verdi, projeleri anlattı.

BU SOFRA BİRLİK SOFRASI

Beylikbağı Mahallesini bir araya getiren iftar programı öncesi konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Allah’a şükürler olsun ki bir kez daha bu güzel ailemizle birlikte iftar açıyoruz. Bugün burada ailemizle birlikte dostluk soframızda, kardeşlik soframızda bir aradayız. Allah’a şükürler olsun. Ramazan ayı bereket ayı, mağfiret ayı, rahmet ayı, sonunda da cehennemden kurtulma ayı. Bir ay süren Ramazan ayının kıymetini iyi bilelim.

HERKES TAPUSUNU ALACAK

Yavuz Selim ve Ulus mahallesini bir araya getiren iftar programında yaptığı konuşmasında Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesinin 2B sorununa değindi. Başkan Köşker, “Alt yapı hizmeti alamayan iki mahallemiz var. Bunun sebebi de planlarının olmayışı. Buradaki sorundan Başbakanımızın da bilgisi var. Çalışmalar Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda hızlı bir şekilde devam ediyor. Tapunuz alacaksınız bunda herhangi bir sıkıntı yok.

İKİ MAHALLE ÖZEL OLACAK

Bu mahallelerimizde ki en büyük sıkıntı planlarının olmayışı. Şimdi planlarını yaptık ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığında onayda. Burada gecikmenin en büyük sebebi 3 kat imar olması. Yüzde doksan beş yerleşmenin gerçekleştiği bir bölgede tapuyu vermek sorunu çözmüyor. Bu iki mahallemizde yüksek kat almamız lazım. Sizlerden ricam biraz daha sabretmeniz. Bu zamana kadar sabrettiniz çok az kaldı artık işin sonuna geldik” dedi.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Her yıl olduğu gibi bu yılda iftar programına çocuklar unutulmadı. Çocuklar için özel oyunlar sergilendi, özel hediyeler verildi. Çocuklar özellikle Karagöz ve Hacivat’ın maceralarına çok güldü. Çocuklara özel hazırlanan programda çocuklara pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram edildi. İftar programında ayrıca semazen gösterisi de yer aldı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Gönül, sofralarında, binler, birlikte, iftar, yaptı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı