Haber Detayı
03 Şubat 2016 - Çarşamba 17:23
 
Görgün'den mucize karne
Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, görev süresini değerlendirdi. Görgün'ün çalışmaları sadece üniversitenin gelişimi için değil Gebze'nin de kalkınması adına salondaki herkese umut verdi. Görgün,"Gebzeliler bana sahip çıktı, bende Gebze için herşeyi yapacağım."dedi.
Gebze Haberi
Görgün'den mucize karne

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Konferans Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca belediye Başkanı Şükrü Karabacak, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, OSB Başkanları, il müdürlükleri, öğretim görevlileri öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün üniversiteye rektör olarak atanmasının ardından geçen süreci değerlendirdi. Üniversite öğrencileri ile sürekli beraber olan ve her fırsatta sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Gelecek, Gebze Teknik Üniversitesinde” dedi.

"DOĞA HARİKASI KAMPÜSÜMÜZ VAR"

değerlendiren Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Doğa harikası bir kampüsümüz var. Kampüsümüzü daha yaşanabilir bir hale getirmek için çalışmalara başladık. Sosyal donatıların arttırılması ile ilgili ciddi çalışmalarımız oldu. Kampüsün çeşitli yerlerine parklar bahçeler yaptık, oturma gurupları yerleştirdik, yeni bir havuzlu park oluşturduk Görgün, “Üniversitemizin GTÜ’ye dönüşmesiyle birlikte bu yapılan çalışmaların daha teknolojiye yönelik çevrede ki üniversitenin lokasyonu en büyük artısı. Üniversitemizin etrafında muhteşem bir endüstri sanayi var. Araştırma merkezleri, 9 tane organize sanayi bölgesi, 37 tane araştırma merkezi, 3 tane teknopark ve TÜBİTAK var. Bölge olarak diğer üniversitelere göre çok çok daha avantajlıyız" diye konuştu.

"GTÜ, ÜLKE ADINA FİKİRLER ORTAYA ÇIKARACAK"

"Geçtiğimiz süreçte üniversiteye katmaya çalıştığımız değerler, bu entegrasyonun sağlanmasında bir takım mekanizmaların oluşturulması, üniversitenin içe kapanık yönünü biraz daha dışa açıp ülke ekonomisine katkı yapabilecek çalışmalar yaptık. Bununla birlikte kurumsallaşma adına, gerek akademik personal, gerek öğrencilerimiz GTÜ’nün içselleştirildiği kendi adına, bulunduğu bölge adına, ülkesi adına katkı yapabileceği fikirleri ön plana çıkartacak birçok çalışma yaptık. Buna örnek verecek olursak, öğrencilerimizle sık sık bir araya geliyoruz. Personelimizle haftada iki gün üç gün kahvaltılı programlar yapıyoruz, öğretim üyelerimizle bir araya geliyoruz. Bizim en önemli avantajımız, genç bir ülkeyiz, çok orijinal fikirler üretiyoruz bulunduğumuz kurumda ki, aidiyeti arttıracak ve bilgi, teknoloji üretimini sosyal ve kültürel anlamda arttırabilecek girişimlerle geçtiğimiz yıl geçti."

"FATİH’İN OTAĞINA PANAROMİK KAMPÜS KURACAĞIZ"

“Üniversitenin adını bölge ve ülke genelinde adını duyurabilecek birçok etkinlik yaptık. Yenilikçilik, girişimcilik günleri düzenledik. Uluslararası konferanslara ev sahipliği yaptık. Kocaeli’ne sanayi şehri deniyor, buraya bir sanayi müzesi yapama girişimindeyiz. Gebze Belediyesi ile beraber Hünkar Çayırında, Fatih Sultan Mehmet Hanın otağının olduğu bir yer var. Orada enstitüleşebilecek bir panoramanın oluşturulması üzerine çalışmalar yapıyoruz. Teknoloji transfer ofisimizi kurdu, öğrencilerimize kendi işlerini, kurmalarını sağlıyoruz.""Bu üniversitenin müthiş bir beyin gücü var. Öğretim üyelerimiz çok nitelikli, kendi alanlarında aranan hocalarımız. Biz Gebze Teknik Üniversitesi üzerinden ülkemizin ihtiyacı olan teknolojik bilgi birikimin sağlanacağı ne gerekiyorsa bunları yapacağız. OSB’lerle daha içli dışlı olacağız. Üniversiteye yapacağım en büyük katkılardan bir tanesi uluslararasılaştırma olacak. Üniversitemizi uluslararası seviyeye getirmek için çalışacağız."

VALİ ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Prof. Dr. Haluk Görgün’ün değerlendirme sunumunun ardından konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Rektörümüzün sunumunun ardından kendisinin nasıl bir başarı ivmesi yarattığını gördük. Kendisinin heyecanlı sunumunu bende aynı heyecanla dinledim. Bölgemizin en stratejik noktası olan Gebze’nin sanayi, devlet ve üniversite saç ayakları ile daha da büyük bir önem içinde olduğu apaçık ortadadır. Bundan sonraki dönemde de marka bir üniversiteye dönüşümü ve gelişimi için hiçbir neden yoktur. Çünkü heyecanlı, yorulmayan bir rektöre sahipler.”dedi. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Haluk Görgün basının yönelttiği soruları cevaplandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Görgün'den, mucize, karne,
Yorumlar
Haber Yazılımı