Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 13:49
 
GTÜ’de Kütüphane coşkusu
Kütüphane Haftası kapsamında, 81 ilde aynı anda yapılan “Okumak Değiştirir” temalı “Kitap Okuma” etkinliği, Gebze Teknik Üniversitesi’nde de kitap ve kütüphane sever katılımcılarla gerçekleştirildi.
Gebze Haberi
GTÜ’de Kütüphane coşkusu

Kütüphane Haftası kapsamında, 81 ilde aynı anda yapılan “Okumak Değiştirir” temalı “Kitap Okuma” etkinliği, Gebze Teknik Üniversitesi’nde de kitap ve kütüphane sever katılımcılarla gerçekleştirildi. Etkinliğe, Darıca Özel Çözüm Akademi Anaokulu öğrencileri, kampüste bulunan Anaokulunun öğrencileri ve Gebze Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphane Kolu öğrencileri de katıldı

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE KİTAP HEDİYE EDİLDİ

30 dakikalık Kitap Okuma etkinliğinin ardından, her yıl olduğu gibi bu yıl da kütüphaneyi en çok kullanıp kitap ödünç alan Akademik, İdari ve Öğrenci kategorisinde toplam 10 kullanıcıya, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nilay Coşgun ve Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu tarafından hediyeleri takdim edildi. Darıca Özel Çözüm Akademi ve kampüste bulunan Anaokulu öğrencilerine de kitap hediye edildi. Katılımcılara ayrıca çekiliş yoluyla da 7 adet kitap hediye edildi. Dışarıdan katılan tüm öğrencilere kütüphanemiz gezdirildi ve kütüphane hakkında bilgiler verildi. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Salim Yıldız, Okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığından Anaokulu Öğrencilerinin ziyaretini çok değerli bulduklarını söyledi. Yıldız yaptığı açıklamada, “Tüm katılımcılara şükranlarımızı sunarız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın yüreklerinde bir iz bırakabildiysek ne mutlu bize.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTÜ’de, Kütüphane, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı