Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 17:23
 
GTÜ’de Sanayi Odaklı Doktora Programı
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi, Bilişim Vadisi ve GOSB Teknopark’ın ortaklaşa düzenlediği ‘TÜBİTAK 2244 Sanayi Odaklı Doktora Programı’ tanıtım etkinliği düzenlendi.
Gebze Haberi
GTÜ’de Sanayi Odaklı Doktora Programı

Tanıtım etkinliğe Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Hasan Aslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, Bilişim Vadisi Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Güleryüz, Gosb Teknopark Direktörü Tolga Bildirici, GTÜ Teknoloji Transfer Uzmanlarından Aykut Ulgar, Alkan KoÇ ve Ar-Ge işletmeleri yöneticileri katıldı. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan programın açılış konuşmasında “Gebze Teknik Üniversitesi olarak Ar-Ge odağımız insan kaynağını yetiştirmektir. Güçlü alt yapımız ile sizlere destek vermek için iş birliklerine açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bizler hem akademik kadromuz ile hem de AR-GE alt yapımızla ‘2244 Sanayi Odaklı Doktora Programı’ alanında çalışmalar yapmak isteriz” dedi.

DOĞU MARMARA BÖLGESİ’NİN TEK ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ

GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş AYDINOĞLU konu ile ilgili olarak “Kurulduğumuz günden bu yana nitelikli insan kaynağının yanı sıra teknoloji transferi ile işletmelerin Ar-Ge potansiyelini artırmayı her geçen gün kararlılıkla hedeflemekteyiz. Teknoloji Transfer Ofisimiz ile sanayi iş birliklerimizi sağlayıp, akademik alanda gelişimleri sanayimiz ile buluşturmak istemekteyiz. Bu kararlılıkla yapmış olduğumuz çalışmalar neticesi ile Doğu Marmara Bölgesi’nin tek araştırma üniversitesi olduk. AR-GE ve teknoloji tabanlı ihtiyaçlarınızda her türlü akademik ve araştırma desteği sağlayacağımızı bildirir, iş birliklerimiz için üniversitemizde sizleri ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyacağımızı bildiririm” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTÜ’de, Sanayi, Odaklı, Doktora, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı