Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 12:21
 
GTÜ öğrencileri Gübretaş’da!
Kocaeli’de bulunan sanayi tesislerini ziyaret etmek ve teknik bilgi almak amacıyla Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kimya Bölümü lisans öğrencileri Gübretaş firmasının Yarımca’da bulunan tesisine teknik bir gezi gerçekleştirdi.
Gebze Haberi
GTÜ öğrencileri Gübretaş’da!

Kocaeli’de bulunan sanayi tesislerini ziyaret etmek ve teknik bilgi almak amacıyla Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kimya Bölümü lisans öğrencileri Gübretaş firmasının Yarımca’da bulunan tesisine teknik bir gezi gerçekleştirdi. Gebze Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü’nün Gübretaş Firması yetkilileri ile geliştirdikleri görüşmeler neticesinde, GTÜ Kimya bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Mehmet Fatih Sağlam, Araştırma Görevlisi Dr. Aişe Ünlü ve Dr. Öğretim Üyesi Burcu Dedeoğlu’nun gözetiminde Kimya bölümü lisans öğrencileri Gübretaş firmasının Yarımca’da bulunan tesisine teknik gezi düzenlendi. Gezi kapsamında Gübretaş firmasının Yarımca Tesis Müdürü Nihat Dellal ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Yılmazer Gübretaş firması hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca Üretim Müdürü İbrahim Kaba tesis ve üretimi yapılan ürünler hakkında sunum yaptı.

ÖĞRENCİLERE BİLGİ VERİLDİ

 Daha sonra öğrenciler ve akademisyenler Üretim Müdürü İbrahim Kaba nezaretinde tesisin üretim kısmını gezme ve üretilen ürünler hakkında detaylı bilgi alma imkânı buldular. Gerçekleştirilen bu teknik gezi sayesinde geleceğin kimyager adayı olan öğrencilerimiz bir sanayi tesisinin işleyişi hakkında bilgi edinmelerinin yanı sıra üretimi yapılan malzemeleri yerinde gözlemleyebilme imkânı da buldular. GTÜ Kimya bölümünden yapılan açıklamada: “Geziye katılan akademisyenlerimize ve öğrencilerimize içtenlikle misafirperverlik yapan, tesis ve üretilen ürünler hakkında detaylı bilgiler vererek verimli bir teknik gezi gerçekleşmesine vesile olan Gübretaş firmasının değerli yetkililerine teşekkür ederiz.” ifadesi kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTÜ, öğrencileri, Gübretaş’da!,
Yorumlar
Haber Yazılımı