Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 17:28
 
GTÜ Tanıtım Günleri Bugün Başlıyor
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) tanıtım günleri bugün başlıyor. GTÜ Rektörü Aslan, “1 - 14 Ağustos Tarihlerinde (haftasonları da dahil) biz kampüste sizleri bekliyor olacağız.
Gebze Haberi
GTÜ Tanıtım Günleri Bugün Başlıyor

Tanıtım günleri boyunca Tavşantepe Metro İstasyonu'ndan üniversitemize ücretsiz servis imkanımız da var.” dedi.

Bu yıl ÖSYM tarafından ilk kez düzenlenen YKS yani Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Gebze Teknik Üniversitesi’nden tanıtım günleri açıklaması geldi. Üniversite Rektörü Muhammed Hasan Aslan, öğrencilerin Gebze Teknik Üniversitesi’ni neden seçmeleri gerektiğini anlatarak tanıtım günlerinin bugün başlayacağını açıkladı. Rektör Aslan, “Gebze Teknik Üniversitesi ülkemizin yeni nesil teknik üniversitesi olarak tercih edebileceğiniz önde gelen üniversiteler arasındadır. Oldukça farklı ve rekabetçi olup sizi gelecek hayata hazırlamayı, bu süreçte en iyi şartlarda eğitiminizi almanızı sağlamayı hedefler.

SEÇKİN KADRO

GTÜ araştırma, yayın ve yenilikçilik endekslerinde ilk sıralarda. Dünya çapında prestijli okullardan doktoralı seçkin akademik kadro.  Türkiye’nin en yoğun sanayi bölgesinde konumlu.  Lider sanayi kuruluşları ve araştırma merkezleri ile yenilikçi proje iş birlikleri.  Öğrenciler için yakın çevrede iş deneyimi kazanma fırsatları.  Erasmus+, Mevlana ve Farabi değişim programlarıyla uluslararası ve Ulusal hareketlilik. Proje odaklı, sürekli güncellenen ders içerikleri.  Avrupa Komisyonu’nun AKTS Sistemine entegrasyonu.  Avrupa Komisyonu tarafından verilen Diploma Eki’ni ilk alan üniversitelerden.

İLK 10

Son 5 yılda Üniversitelerin Akademik Performansa dayalı genel sıralamasında hep ilk 10.  Girişimcilik endeksinde Devlet Üniversitelerinde hep ilk 10.  Dünya çapındaki elektronik veri tabanlarına erişim imkanı sağlayan zengin kütüphane altyapısı bulunuyor. Geniş sosyal, kültürel ve sportif aktivite imkanı sağlıyor. Demiryolu, hava ve karayolu ile İstanbul ve Kocaeli’den kolay ulaşılabilir, doğallığı korunmuş kampüsümüz var. Çift anadal ve yandal programları ile ikinci diploma imkânı sumuyoruz. İki kişilik ve mutfaklı yeni nesil KYK yurt imkanı ile öğrencilerimiz rahatlıkla evlerinden uzakta konaklayabilecek.

 

 

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTÜ, Tanıtım, Günleri, Bugün, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı