Haber Detayı
16 Ocak 2018 - Salı 10:35
 
GTÜ ve TÜBİTAK MAM’dan İşbirliği
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK MAM) ortak proje üretimi konusunda işbirliği yapıyor.
Gebze Haberi
GTÜ ve TÜBİTAK MAM’dan İşbirliği

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, “Coğrafi olarak yakın olduğumuz GTÜ ile uzun yıllardan beri gerek bilim insanlarının değişimi gerekse ortak proje üretimi konularında işbirliği yapıyoruz. Yapacağımız yeni çalışmalar ile üniversitemizin GTÜ’nün araştırma üniversitesi aşamasında çıktığı yolda katkıda bulunacağız. Mevcut işbirliğimizi ileriye taşıyacak yeni çalışmalar konusunda her zaman GTÜ’nün destekçisi olacağız.” dedi.

DEVAM EDECEK

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan’ın ardından GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün konuştu. Rektör Görgün, “Gebze Teknik Üniversitesi ürettiği bilgiyi ekonomiye dönüştürüyor ve ticarileştiriyor. Ulusal ve uluslararası patentlerin yazılması, teşvik edilmesi, öğrencilerimizin dahi sürecin içine katılması konusunda sistematik yaklaşımlarımız oluyor. Bunların sonuçları da bu endekslerle alıyoruz. Üniversitemizin konumu bilimsel gelişme açısından önemli. TÜBİTAK’ın araştırma enstitülerinin hemen komşusu olan, yanında Türk Standartları Enstitüsü’nün araştırma laboratuvarlarının olduğu, Bilişim Vadisi’nin olduğu, sanayinin kalbinde olan bir üniversite olarak bu avantaj ve fırsatları değerlendirebilen bir yaklaşımla yenilikçilik ve girişimcilik endeksine hazırlandık. TÜBİTAK MAM ile çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTÜ, ve, TÜBİTAK, MAM’dan, İşbirliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı