Haber Detayı
03 Mart 2017 - Cuma 10:13
 
GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ İKTİDARLARA “EVET” DİYORUZ
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Gençlik Buluşmaları” kapsamında yeni anayasa ve partili cumhurbaşkanlığı sistemini gençlere anlatmaya devam ediyor.
Darıca Haberi
GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ İKTİDARLARA “EVET” DİYORUZ

 
 
 
 
 

 

Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte gençlerle bir araya gelen Başkan Karabacak, “Cumhuriyet tarihimiz boyunca ne zaman ki güçlü iktidarlar iş başına gelmişse , ülkemiz o süreçte önemli gelişmeler göstermiştir. Demokrat Parti’li Menderes’li yılları, Anavatan’lı Özal’lı yılları ve nihayetinde Recep Tayyi Erdoğan’ın önderliğinde Ak partili yılları en güzel örnekler olarak görmemiz mümkün.” diyerek 16 Nisan’da yapılacak referandumun, koalisyonlu yılları tarihe gömeceğini ve güçlü üiktidarların önünü açacağını söyledi.

GENÇLERİMİZ 15 TEMMUZ’DA VATAN HAİNLERİNE “DUR” DEDİ

Yeni anayasada gençlerin seçilme yaşının 18’e çekildiğinin altını çizen Başkan Karabacak, “biz gençlerimize güveniyoruz, sizlere inanıyoruz, 15 Temmuz gecesinde topa tüfeğe, tanka karşı duran gençlerimiz adeta vatan hainlerine dur dedi. O güne kadar, “nasıl bir gençlik yetişiyor” endişesi taşıyan herkes o gün gördü ki, vatanına, milletine, bayrağına, devletine sonuna kadar sahip çıkan bir gençlik yetişiyor. Canı pahasına o gece vatanına sahip çıkan gençlerimize yeni anayasada seçilme hakkını tanıyoruz ve inanıyoruz ki sizlerin enerjisi meclisimize güç verecektir. 16 Nisan’daki referandumda sizlere güvenen, sizlere inanan, sizlere yetki veren yeni anayasa paketine sizlerin de “evet” diyeceğine, inanıyoruz. Yeni anayasa paketinin içeriğini iyice öğrenmenizi ve çevrenizdeki arkadaşlarınıza da anlatmanızı istiyorum.” diyerek gençlerden destek istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜÇLÜ, TÜRKİYE, İÇİN, GÜÇLÜ, İKTİDARLARA, “EVET”, DİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı