Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 14:43
 
Güler ‘Birlik olmaya daha çok ihtiyacımız var!’
Siyaset Haberi
Güler ‘Birlik olmaya daha çok ihtiyacımız var!’

İstasyon Mahallesinde “Halk ve Güvenlik Toplantısı” yapıldı. Toplantıda ‘Devletimiz eskiye göre çok daha güçlü’ diyen Gebze Kaymakam Mustafa Güler, “Türkiye Cumhuriyeti bölgesinde büyük bir güç olmaktan öte küresel bir güç olma yolunda hızla ilerlemekte olduğunu bütün dünya biliyor. Onun için her defasında önümüzü kesmeye önümüze engeller koymaya çalışılıyorlar, bazen siyasi, bazen de ekonomik engeller çıkartılıyor. Bizim birlik ve beraberliğe daha çok çalışmaya ihtiyacımız var.” dedi.

Gebze Kaymakam Mustafa Güler Başkanlığında İstasyon Mahallesinde vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerinin dinlenerek değerlendirildiği, “Halk ve Güvenlik Toplantısı” yapıldı. Toplantıya Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Burkut, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Sağlık Müdürü Dr.İlhan Kadıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gebze İlçe Gıda, Tarım ve Orman Müdür Vekili Murat Taşdemir, Gebze Müftüsü Selçuk Kılıçbay, SYDV Müdürü İpek Çulha, Gebze İSU Şube Müdürü Burak Kızılöz, Mahalle Muhtarı Mehmet Keskin ve vatandaşlarımız katıldı. 

ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ.

Vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kaymakam Mustafa Güler yaptığı konuşmada; “37.Halk toplantımızda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum toplantımıza hoş geldiniz. Çok Değerli Muhtarım, Belediye Başkan Yardımcımız, Daire Müdürlerimiz İstasyon Mahallemizin çok değerli sakinleri, hanımefendileri ve beyefendileri hepinize hayırlı günler diliyorum. Allah daha nice güzel günlerde birlik beraberlik içerisinde bizi bu topraklar üzerinde ebet müddet yaşamayı nasip etsin. Gebze Kaymakamlığı olarak bizler İlçe Emniyet Müdürümüz ve Daire Müdürlerimizle birlikte mahallemizin sorunlarını dinlemek için, her ay farklı bir mahallemize ziyarette bulunuyoruz. Bu ziyaretimizdeki amacımız hem mahallelerimizi yerinde görmek, ihtiyaçları ve sorunları yerinde tespit etmek. Mahallenin Güvenlik ve asayişini ilgilendiren konuları sizlerden dinlemek, sizlerin bizlere anlatacağı bir sorunu varsa, o sorunları dinleyerek çözüm üretmek çözüm yolları bulmak için gayret gösteriyoruz. Bazı sorunlar kısa vadede çözebileceğimiz sorunlar olabilir, bazı sorunlarda yatırım programına alınarak uzun ve orta vadede çözeceğimiz sorunlar olabilir. Bizler Devletin azalarıyız son yıllarda devletin hizmetleri çok daha arttı hizmet standartlarımızın üstüne çıktık.  Amacımız Devletin şefkatli elini her tarafa ulaştırmak, birlik ve beraberliğimizi tesis etmek, vatandaşla devletin buluşmasını ve yakınlaşmasını sağlamak.” dedi.

“DEVLETİMİZ ESKİYE GÖRE ÇOK DAHA GÜÇLÜ”

Sözlerini sürdüren Kaymakam Güler, “Biz büyük bir ülkeyiz her geçen gün imkânlarımız ve gücümüz artıyor birlik ve beraberliğimizi korursak birbirimizi severek Allah’ın izniyle sırtımız yere gelmez. Önümüzdeki süreçte Türkiye Cumhuriyetinin önü çok açık, geleceğimiz parlak, Türkiye Cumhuriyeti bölgesinde büyük bir güç olmaktan öte küresel bir güç olma yolunda hızla ilerlemekte olduğunu bütün dünya biliyor. Onun için her defasında önümüzü kesmeye önümüze engeller koymaya çalışılıyorlar, bazen siyasi, bazen de ekonomik engeller çıkartılıyor. Bizler bu topraklar üzerinde yüzyıllar boyunca adaletli bir şekilde hükümdarlık süren bir imparatorluğun evlatlarıyız. Geniş bir coğrafyada hüküm sürmüş farklı milletleri, farklı dinleri kardeşçe yaşatmış bir araya getirmiş birlikte bir arada tutmuş herkesi memnun etmiş bir milletiz. Devletimiz eskiye göre çok daha güçlü. Bizim birlik ve beraberliğe daha çok çalışmaya ihtiyacımız var.” dedi.

“GÖREVİMİZ SİZLERE HİZMET ETMEK”

Mahallenin genel ihtiyaçlarını görüşmek, mahallenin, asayiş ve huzuru ile ilgili sorun varsa sizlerin ağzından dinlemek, için buradayız.” diyen Kaymakam Güler “Bizim görevimiz sizlere hizmet etmek devlet olarak hizmetinizde ve daima yanınızdayız. Bugün yapacağımız toplantının, İlçemize ve mahallemize hayırlara vesile Olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Şimdi sırası ile muhtarımıza ve sizlere söz vereceğim, toplantıda dile getirilen sorunlarınızı yetkililer not alacak çözüme kavuşturulması için, ilgili kurum ve kuruluşlara gönderip takibini yaparak sonucundan yazılı olarak bilgilendirme yapacağız” şeklinde konuştu. Toplantı sayesinde istek ve taleplerini rahatlıkla ilgili mercilere iletme fırsatı bulduklarını belirten mahalle muhtarı Mehmet Keskin ve vatandaşlar, toplantının gayet verimli geçtiğini vurgulayarak Kaymakam Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güler, ‘Birlik, olmaya, daha, çok, ihtiyacımız, var!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı