Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 11:24
 
Hafızlar, 15 Temmuz şehitlerini unutmadı
Gölcük Eyüp Sultan İmam Hatip Hafızlık Proje Ortaokulu öğrencileri, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenecek etkinlik öncesinde 15 Temmuz ve tüm şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okudu.
Kocaeli Haberi
Hafızlar, 15 Temmuz şehitlerini unutmadı

15 Temmuz’da ve Çanakkale Zaferi’nde olduğu gibi tek yürek olduk diyen Eyüp Sultan İmam Hatip Hafızlık Proje Ortaokulu öğrencileri, 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhu için Yasin-i Şerif okudu. ‘‘15 Temmuz Demokrasi zaferimiz kutlu olsun’’, ‘‘Bu vatan, bu millet, bu devlet bize emanettir’’ diyen hafızlık öğrencileri, tüm vatandaşları şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okumaya ve 15 Temmuz gecesi; Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilecek programa davet etti.

KOREOGRAF İLE GÖSTERİ YAPACAKLAR

Eyüp Sultan İmam Hatip Hafızlık Proje Ortaokulu Müdürü Nurettin Sezen, 15 Temmuz ve tüm şehitlerimiz için okunan Yasin-i Şerifler’in duasının Milli İrade Meydanı’nda düzenlenecek 15 Temmuz programında yapılacağını belirtti. Sezen ayrıca, Eyüp Sultan İmam Hatip Hafızlık Proje Ortaokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Lisesi’nden 251 öğrencinin bir koreografiyle gösteri de yapacaklarını ifade etti.

WWW.DUAYADAVET.ORG

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Temmuz’un seneyi devriyesinde organize edeceği program öncesinde 251 demokrasi şehidimiz ve tüm şehitlerimiz için 251 bin Yasin okunması için “Bir Yasin’de Sen Oku” etkinliği başladı. Her şehidimiz için bin adet olmak üzere 251 bin Yasin-i Şerif okunması hedefleniyor. Yasin okumak isteyenlerwww.duayadavet.org web sitesinden kayıt yaptırabiliyor. İnternet sitesine girenler, kaç adet Yasin okumak istiyorlarsa sitedeki ilgili bölüme yazabiliyor. Sitede 15 Temmuz şehitlerimizin isimleri ve fotoğraflarıyla o gece yaşananları anlatan bilgi ve görseller de yer alıyor.

251 HAFIZ ŞEHİTLERİ ANACAK

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenecek etkinlik ise 15 Temmuz Pazartesi akşamı başlayacak ve gece yarısına kadar devam edecek. Etkinlik gecesinde Eyüp Sultan İmam Hatip Hafızlık Proje Ortaokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Lisesi’nde eğitim alan 251 hafızlık öğrencisi, şehitlerimizi gerçekleştirecekleri koreografiyle anacak. 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenecek etkinlikte, Kocaeli İl Müftülüğü de mevlit ve ilahi programı düzenleyecek. Etkinlik kapsamında camilerden salalar yükselecek.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği ve ÖNDER paydaşlığında gerçekleştirilecek programda okunan Yasin-i Şeriflerin duası, 15 Temmuz 2019 Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Milli İrade Meydanı (Perşembe Pazar Alanı)’nda düzenlenecek programda yapılacak. Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz gecesi halkımızın kahramanca direnişini ve 28 gece süren demokrasi nöbetlerinde yaşanan heyecanı tekrar hatırlatmak amacıyla Türkiye genelinde benzeri olmayan bir organizasyona imza atacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hafızlar,, 15, Temmuz, şehitlerini, unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı