“Halen çok dikkatli olmalıyız”
Haber
04 Ağustos 2020 - Salı 22:01
 
“Halen çok dikkatli olmalıyız”
Sağlık Haberi
“Halen çok dikkatli olmalıyız”

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Dr. Kadıoğlu, “Ne yazık ki bazı kesimlerde salgının sona erdiği kanısı var. Bu çok yanlış” ifadesini kullandı.

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, gazetemize önemli açıklamalar yaptı. Dr. Kadıoğlu, pandemi dönemi boyunca Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak çalıştıklarını bundan böyle de tüm personel olarak çalışacaklarını kaydetti. Toplumda bazı kesimlerde salgının sona erdiği algısı olduğunu kaydeden Dr. Kadıoğlu, “Hiçbir şey bitmedi. Salgın sürüyor, ne yazık ki son dönemde vaka artışı yaşanıyor. Aman dikkat edelim, kendimizi ve çevremizi koruyalım” dedi.

KURALLARA HERKES UYACAK

Sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda uyaran Dr. Kadıoğlu, “Maskemizi takacağız. Hepimiz takacağız. Kimsenin maskesiz gezmeye hakkı yok. Sosyal mesafemizi koruyacağız. Kalabalık ortamlara girmeyeceğiz. İlk günlerde nasılsak aynı ciddiyetle davranmak zorundayız. Virüsün şakası yok. Kendimizi ve çevremizi düşünmeliyiz. Salgının sona erdiği falan yok. Son günlerdeki rahatlık hiç de iyi değil. Eski ciddiyetimize dönelim. Salgına karşı birlikte mücadele edelim” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Halen, çok, dikkatli, olmalıyız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı