Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 14:16
 
Hartamacı: CHP Adayı’nın arkasında!
CHP Çayırova İlçe başkanı Çetin Hartamacı, çok önemli bir açıklamada bulundu.
Çayırova Haberi
Hartamacı: CHP Adayı’nın arkasında!

CHP Çayırova İlçe başkanı Çetin Hartamacı, çok önemli bir açıklamada bulundu. Hartamacı, Millet İttifakı’nın Kocaeli Mitingi’nde tekrar gündeme gelen “Çayırova’da neden ittifak yapılması” eleştirilerine yanıt verdi. Hartamacı, yaptığı açıklama da şu görüşlere yer verdi:

“Kocaeli mitinginde İYİ Partililer Çayırova için İttifak pankartları açarak  “Her tarafta ittifak var Çayırova’da neden yok. “ diyorlar. Çayırova’da neden ittifak  yok pankartının alanda olmasını her kim sağladıysa bilsin’ki Cumhuriyet Halk Partisi’ni kapısı herkese açık. Sadece Cumhuriyet Halk Partisinin Kurumsal kimliğini idrak edemeyen ve yüz yıllık partinin ağırlığını  taşımakta zorlanacak olup herhangi bir yerde görev alamadığında Parti değiştiren,  yakasında taşıdığı rozeti ağırlığını taşıyamayıp kaldırıp atanlara açık değil. Bizim yolumuz Demokrasi, Cumhuriyet, İnsan hakları ,barış yoludur. Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Bu ilkelerden taviz vermemiz söz konusu değil.

HADLERİNİ BİLSİNLER

Aday belirleme süreci Cumhuriyet Halk Partisinde belli   kurulları ve kuralları olan bir süreçdir. Bu süreç de partisi bile olmayan sırasıyla Saadet Partisinden devre dışı bırakılan MHP den kovulan İyi Partiden biri olmaz diyen biri Cumhuriyet Halk Partisinden ittifak adayı olacak hem de CHP nin adayı atanmış iken  o yüzden o pankartı asarken bile haddini bilmeden hareket edenlerin Cumhuriyet Halk Partisi’ni anlaması beklenemez. Cumhuriyet Halk Partililer kendi adayının arkasında durmayı bilir. Çünkü Kuva-yi Milliye bizim var oluş nedenimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı olarak benim bu ruhun temsilcisi sorumluluğuyla sarayın adayını veya projesini CHP’nin ittifak ı olmasını içime sindiremezdim.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hartamacı:, CHP, Adayı’nın, arkasında!,
Yorumlar
Haber Yazılımı