Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 10:29
 
Hasçelik’ten 500 milyonluk yatırım!
Çayırova Haberi
Hasçelik’ten 500 milyonluk yatırım!

Hasçelik San. Tic. AŞ firması Çayırova’da vasıflı çelik sıcak haddehane ve soğuk hadde üreten iki tesisinden sonra 3. yatırımını da Bilecik Osmaneli'nde başlattı.

Faydasıçok Holding'e bağlı Hasçelik San. Tic. AŞ firması Çayırova'da vasıflı çelik sıcak haddehane ve soğuk hadde üreten iki tesisinden sonra 3. yatırımını da Bilecik Osmaneli'nde başlattı. Tamamlandığında 1500 kişinin istihdam edileceği yatırım miktarı 500 milyon TL olduğunu açıklayan şirket yetkileri yaptıkları açıklamada, “Temelleri 1968 yılında Onursal Başkan’ımız Sn. Hasan Faydasıçok tarafından atılan Hasçelik, 2017 yılına kadar vasıflı çelik ve parlak çelik üreticisi & tedarikçisi olarak faaliyetlerini tek çatı altında sürdürdü.

ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Mart 2017 itibariyle bu faaliyetlerini, Faydasıçok Holding’e bağlı farklı grup şirketlerde sürdürmeye başladı. Çayırova'da vasıflı çelik sıcak haddehane ve soğuk hadde üreten iki tesisimizin ardından Bilecik Osmaneli'nde 1500 kişinin istihdam edileceği 500 milyon TL’lik bir yatırım daha yapacağız. Ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hasçelik’ten, 500, milyonluk, yatırım!,
Yorumlar
Haber Yazılımı