Haber Detayı
04 Eylül 2017 - Pazartesi 16:22
 
Hastalar Yalnız Kalmadı
Darıca Haberi
Hastalar Yalnız Kalmadı

Sağlık Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla “81 ilde 81 ziyaret” projesi kapsamında Türkiye genelinde başlattığı uygulamayla ilimizdeki sağlık kuruluşlarında görev yapan personellere, hasta ve hasta yakınlarına ziyaret ederek bayramlaştı.

Tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilen uygulama kapsamında ilimize ziyaret eden Sağlık Bakanlığı Analiz ve Kontrol Laboratuar Daire Başkanı Yücel Dener, Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü İrfan Turan, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Sağlık Tesisleri Yönetici-Başhekimleri Sağlık Bakanı Sayın Dr. Ahmet Demircan’ın görevi başında olan personellere, hasta ve hasta yakınlarına Kurban Bayram tebriklerini ve şifa dileklerini ilettiler.

 

Yücel Dener; “Vatandaşlarımızın İstek ve Görüşleri Bizler İçin Önem Arz Etmektedir”

 

Gerçekleştirilen uygulamayla Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Sağlık Tesislerine yapılan ziyaretlerde Acil Servis Kliniği, Yatan Hasta Servisleri, Yoğun Bakımlar gezilerek tedavi almakta olan hasta ve hasta yakınlarının Kurban Bayramları kutlandı. Bayramın 2. gününde SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi ve Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Yücel Dener, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen nitelikli hizmetleri yerinde görerek başta sağlık tesisi yöneticilerine ve çalışan personellerine teşekkür etti. Hasta ve hasta yakınlarına ziyaret ederek görüş ve önerilerini dinleyen Yücel Dener; “Vatandaşlarımızın almış oldukları sağlık hizmetlerini Bakanlık olarak 7 gün 24 saat takip etmekteyiz. Yaşadıkları memnuniyet, istek ve görüşler bizler için önem arz etmektedir. Kocaeli ilinde gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette görüştüğümüz hasta ve hasta yakınlarından olumlu tepkiler aldık. Almış olduğumuz notları Sayın Bakanımız Ahmet Demircan’a sunarak yine aynı şekilde vatandaşlarımızın selamlarını ileteceğiz. İnşaat çalışmaları son aşamaya gelen 400 yataklı Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin hizmete başlamasıyla birlikte vatandaşlarımıza otel konforunda, modern teknoloji cihazlarımızla ve nitelikli sağlık hizmetlerimizle halkımızın memnuniyetini daha üst seviyeye getireceğiz” dedi.

 

Suriyeli Vatandaş “Allah Türk Devletinden Razı Olsun”

 

Çocuğu hastalanan Suriyeli Babanın Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne getirdiği çocuğunu, Çocuk Hastalıkları Kliniğinde nöbetçi Çocuk Hastalıkları Doktoru tarafından muayene edilmesiyle mutlu olan Suriyeli baba ; “Allah Türk Devletinden razı olsun. Çocuğumuz hastalandı getirdik verilen hizmetten çok memnun kaldık. Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan ziyarette yetkililerin bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederiz” dedi. Sağlık Bakanlığı tarafından “81 ilde 81 ziyaret” Sağlık tesislerinde bayram süresince devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastalar, Yalnız, Kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı