Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 08:45
 
Hayat eve sığar, evde kal
Sağlık Haberi
Hayat eve sığar, evde kal

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs salgını nedeniyle son gelişmeleri duyururken “Corona virüsü dağılımı genel. Genç, orta yaşlı ya da yaşlı insanlarda görünüyor. Orta yaşlı, yaşlı ve kronik hastalarda daha ağır seyrediyor” ifadesini kullanıp her kesimi dikkatli olmaya davet etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs salgını nedeniyle son gelişmeleri duyurdu. Salgın sadece hastalara zarar veriyor düşüncesinin yanlış olduğunu kaydeden Bakan Koca, “Orta yaşlı, yaşlı ve kronik hastalarda daha ağır seyrediyor” ifadesini kullandı. Corona virüs salgını nedeniyle hayat eve sığar sloganıyla hepimizin evlerinde kalmaları kendi sağlığımız ve çevremiz adına hayati değer taşıyor. Çünkü ne kadar dikkat edersek yarınlarımız o kadar güzel olacak. 

YAPACAKLARIMIZ ZOR DEĞİL

Corona virüs salgını nedeniyle zor, sıkıntı ve sabır gerektiren bir süreç yaşadığımız gerçek. Böyle bir şeye daha önce imza atmadık, alışmamız da doğal olarak zordu. Ancak, önlemler basit ve ortada. Evlerimizden çıkmadan biraz daha sabırla bu işin üstesinden gelmememiz için bir neden yok. Hepimizin kendimiz ve çevremiz adına dikkat sarf etmemiz gerekiyor. Önlemlerimiz ne kadar dikkatli olursa, corona virüs salgınından o denli çabuk kurtulacağız.

HABER: REFİK SILA GÜVENÇ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayat, eve, sığar,, evde, kal,
Yorumlar
Haber Yazılımı