Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 13:33
 
Hayırsever işadamlarından Darıca’ya modern salon!
Darıcalı hayırsever işadamlarından Lokman Demirtaş ve Gürbüz Tokgöz, Darıca’da bulunan Namık Kemal İlkokulu'na çok amaçlı salon yaptırarak gönülleri fethettiler.
Darıca Haberi
Hayırsever işadamlarından Darıca’ya modern salon!

Darıca'da bulunan Namık Kemal ilkokulu, hayırsever işadamları Lokman Demirtaş ve Gürbüz Tokgöz tarafından yaptırılan çok amaçlı salonuna kavuştu. Güzel bir organizasyonla öğrencilerin hizmetine açılan 270 metrekarelik çok amaçlı salonda öğrenciler hem öğle yemeklerini yiyecek, hem de derslerini burada görebilecek.

Çok amaçlı salonunu açılışına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, hayırsever işadamları Darıca Gençlerbirliği Başkan Yardımcısı Lokman Demirtaş ve Gürbüz Tokgöz ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Darıca Namık Kemal İlkokulu Müdürü Hikmet Ayluçtarhan, hayırsever işadamları Lokman Demirtaş ve Gürbüz Tokgöz'e şükranlarını ileterek, okullarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. 

DEMİRTAŞ: ÇOK MUTLUYUZ

Darıca Namık Kemal ilkokuluna kalıcı bir eser bıraktıkları için çok mutlu olduklarını belirten işadamı Lokman Demirtaş ise yaptığı konuşmada ''Biz, Darıca'yı çok seviyoruz. Okul müdürümüzle yaptığımız görüşme sonrası Gürbüz Tokgöz ile böyle bir projeyi gerçekleştirmek istediğimizi belirttik. Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'ın da destekleriyle bu projeyi bitirip, öğrencilerimizin hizmetine açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz'' dedi.   

OĞUZ: ÖĞRENCİLER BURADA SICAK YEMEK YİYECEK

Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ise yaptığı konuşmada ''Hayırseverlerimizin eğitime yaptıkları katkılar bizim açımızdan çok çok önemli. Kendilerine verdikleri bu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Namık Kemal ilkokulu, Darıca'mızın örnek okullarından biri. Burada her öğlen öğrencilerimiz sıcak yemeklerini yiyecek. Bu bizim için çok önemli'' dedi. 

KARABACAK: KALICI ESERLER ÇOK ANLAMLI

Darıca'da eğitim çıtasının her geçen gün yükseldiğine dikkat çeken Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ''Darıca'da eğitimi daha güçlü hale getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Darıca Askeri Alanı'nda bir liseler kampüsü kuracağız. Darıca'da bulunan bütün liseleri bu kampüste toplayacağız. Buraya geçen lise binaları ise ilkokul ve ortaokula dönüşecek. Sınıflarımız böylece 20'yi geçmeyecek öğrencilerden oluşacak. Lokman Demirtaş ve Gürbüz Tokgöz'e eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Çok hayırlı bir iş gerçekleştirdiler. Böylesine hayırsever işadamlarımızın sayılarının artmasını diliyorum. Burada kalıcı eserler bırakmak, öğrencilerimizin yüzünü güldürmek anlamlı birşey'' dedi. 

KARAMAN:DARICA’YA HAYIRLI OLSUN

Programda son olarak konuşan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise yaptığı konuşmada ''Darıcalı hayırsever işadamları Lokman Demirtaş ve Gürbüz Tokgöz, eğitim adına anlamlı bir proje yaptılar. Darıca Namık Kemal ilkokulu'nda okuyan öğrencilerimiz, her gün öğle yemeklerini burada yiyecek. Gerektiğinde burada ders işlenecek, toplantılar yapılacak. 270 metrekarelik çok amaçlı salonumuz Darıca'ya hayırlı olsun'' dedi. Yapılan konuşmaların ardından hayırsever işadamları Lokman Demirtaş ve Gürbüz Tokgöz'e plaket takdim edilirken, yine okula desteklerini esirgemeyen velilere de birer hediye verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayırsever, işadamlarından, Darıca’ya, modern, salon!,
Yorumlar
Haber Yazılımı