Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 15:44
 
Hedef 5 yıl içinde BAL!
MARTI SPOR YENİ SEZONDA 2.KÜME’DE MÜCADELE EDECEK
Spor Haberi
Hedef 5 yıl içinde BAL!

Bölgemizin yetiştirdiği önemli futbolcu ve spor adamlarının öncülüğünde kurulan, örnek oluşumuyla kısa sürede ses getiren Darıca Kültür ve Martı Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta sonunda düzenlediği kahvaltı programıyla basın mensuplarının karşısına çıktı.

Özgür Agin’in başkanlığını yaptığı Martı Spor Kulübü, 13 kişiden oluşan ağırlıklı olarak Darıca Gençlerbirliği patentli futbolculardan kurulu yönetim kadrosuyla dikkat çekiyor. Heyecan verici oluşumuyla sadece Darıca’nın değil, Kocaeli’nin tüm ilçelerinde merak uyandıran Martı Spor, yeni sezonda 2.Küme’de mücadele ederek liglere giriş yapacak.

FARKLI BRAŞLARDA BOY GÖSTERECEK

Martı Spor olarak futbolun yanı sıra, farklı branşlarda da boy göstereceklerini belirten Kulüp Başkanı Özgür Agin, basketbol, voleybol, yüzme, jimnastik ve satranç branşlarıyla da ses getireceklerini söyledi. Martı Spor A takımının yanında, yetiştirdikleri taktirde U-17 ve U-19 kategorilerinde de mücadele edeceklerini belirten Agin, hummalı bir çalışma yürüttüklerini kaydetti.

‘’TEMELİMİZİ 2 YIL ÖNCEDEN ATTIK’’

Başkan Agin, ‘’Martı Spor ismiyle kendi markamızı yaratmak istedik. Martı Spor son birkaç aydır konuşulmaya başlasa da biz bu oluşumun temelini 2 yıl önceden atmıştık. Sağlam ve doğru adımlarla ilerlemek istiyoruz. Martı’nın geçmişi ile geleceği olan genç çocuklarımızı buluşturarak bölge sporuna katkı sunmayı hedefliyoruz’’dedi.

‘’DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ’’

Agin konuşmasına devam ederek, ‘’Şunu net olarak söyleyebiliriz ki; Darıcalılar’ın desteğini arkamızda hissediyoruz. Aidiyet duygusunu htirerek oluşumumuza destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kurulalı çok kısa bir süre olsa da 37 üyemiz var. Bir çok kulübün lokali yokken, Martı Spor Kulübü olarak lokalimiz var. Bunlar bizim için çok önemli adımlar’’dedi.

HEDEF 5 YIL İÇİNDE BAL’A YÜKSELMEK

Futboldaki amaçlarının 5 yıl içinde BAL ligine yükselmek olduğunu belirten Başkan Agin, ‘’Sadece Darıca’da değil, Kocaeli’de bir marka yaratmak istiyoruz. Kesinlikle sportif başarı odaklı olmadığımızı belirtmek istiyorum. Bölgemizdeki genç çocuklarımıza değer vererek onlara sahip çıkmanın yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle bölgemize fayda sağlamak ana hedeflerimizden bir tanesi’’dedi.

CUMHURİYET TURNUVASI VE GENÇLİK KUPASI GELİYOR

Darıca’da iki önemli turnuvaya start vermek için kollarını sıvadıklarını kaydeden Agin, kurumlararası futbol turnuvası ve sokak basketbolu turnuvası düzenlemek istediklerini belirtti. Agin, ‘’Cumhuriyet Turnuvası adı altında 29 Ekim’de kurumlararası futbol turnuvası düzenleyerek Martı Spor olarak ilk projemizi hayata geçirmek istiyoruz. Bunun yanı sıra Darıca’da daha önce yapılmayan sokak basketbol turnuvası düzenleyeceğiz. Gençlik Kupası adı altında 19 Mayıs’ta finalini yapacağımız şekilde bu renkli turnuvayı da hayata geçireceğiz’’dedi.

ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILIŞ TÖRENİ VAR

Darıca Kültür ve Martı Spor Kulübü Derneği, Çarşmaba günü düzenleyeceği açılış töreniyle Darıcalılar’la buluşacak. Darıca protokolünün de katılacağı açılış, Çınaraltı Meydanı karşısında bulunan kulüp lokalinde gerçekleşecek. Açılışın başlama saati 18.00 olarak açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hedef, 5, yıl, içinde, BAL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı