Haber Detayı
08 Mart 2017 - Çarşamba 10:24
 
“Hedef Gelecek” projesi büyük bir ilgiyle karşılandı
Çayırova Belediye “Hedef Gelecek ” Gençlik Projesinin Tanıtımını Gerçekleştirildi
Çayırova Haberi
“Hedef Gelecek” projesi büyük bir ilgiyle karşılandı

 

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin çok önemsediği ve üzerinde durduğu, gençlik projesinin tanıtım programı gerçekleştirildi. Belediye Kültür Salonu’nda Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Lütfi Arslan ve seçilen öğrenciler ile ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilen program, Belediye Sosyal Tesislerdeki yemek ikramıyla son buldu. Aileler ve öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Şevki Demirci; “Gençlerimize yatırımı, geleceğimizin inşası olarak görüyoruz. İşte bu yüzden de projelerimizi hazırlarken, uzun vadeli olsun istiyoruz. Çayırova Belediyesi olarak biz gençlerimizin her anlamda yanındayız ve siz değerli ailelerimizden de destek bekliyoruz. Sizin desteğinizde, bizim desteğimiz kadar önem arz ediyor.” dedi.

“Hedef Gelecek” projesi büyük bir ilgiyle karşılandı

Çayırova Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen proje tanıtımına katılımcılardan tam destek geldi. 25 öğrenci ve velilerinin katıldığı programda projenin tanıtımı yapıldı. Gençlerimizle geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz diyerek sözlerine başlayan başkan Şevki Demirci; “Sosyal belediyecilik kapsamında bir çok çalışmayı aynı anda yürütüyoruz. Gençlerimizi kapsayan “ Hedef Gelecek” projesiyle Çayırova’da bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Gençlere, yapılan yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak görüyoruz. İnsanımızın ruhuna, kalbine, zihnine doğrudan dokunan projeler üretmek çok önem arz ediyor. Çalışmalarımızı bu bilinçle yürütüyoruz. Özellikle çocuklarımızı, gençlerimizi ve onları geleceğe hazırlayan annelerimizi destekleyecek projelere ve sosyal belediyeciliğe ağırlık vermemiz gerekiyor. Yola çıktığımız “Hedef Gelecek” projesiyle geleceği hedefliyoruz. İçeriği çok güçlü ve uzun analizlerle hazırlık süreci geçiren projeyle katkı sunduğumuz gençlerimizi, en seçkin makamlarda, mevkilerde, vatana millete faydalı parmakla gösterilen bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefimiz. Geleceğin belediye başkanları, profesörleri, iş adamları olmalarını da isteriz ama tüm bunlar güzel ahlakla, maneviyatla taçlandığında bir anlam ifade eder. Bizimde muradımız bunu gerçekleştirmek, Çayırovamıza ve evlatlarımıza projemizin hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Çayırova Belediyesi Sosyal Tesislerde Yemek İkramıyla Tanıtım Programı Devam Etti

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen tanıtım programı, belediye Sosyal Tesisinde yemek ikramıyla devam etti. 25 öğrenci ve ailelerinin katıldığı programda, ailelerin ve öğrencilerin, eğitmenlerin ve proje ekibinin tanışması gerçekleştirildi. Sohbet havasında gerçekleşen yemek programında böyle bir projeyi Çayırova ve gençlerle buluşturdukları için büyük bir mutluluk yaşadıklarını da ifade eden veliler çocuklarına verilen değer ve emekten dolayı çok mutlu olduklarını ve  memnuniyetlerini dile getirerek, başkan Şevki Demirci’ye teşekkürlerini iletti.

 

 

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Seçkin Akademik Kadrosuyla “Hedef Gelecek” Projesinde Yerini Aldı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden alanında uzman seçkin akademisyen ekibin dahil olduğu proje İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla hayata geçiriliyor. Tanıtım programı kapsamında İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Doç. Dr. Mehmet Lütfi Arslan projenin içeriğiyle ve izleyecekleri yol haritasıyla ilgili katılımcılara bilgi verdi. 4 yıllık bir proje olarak düşündüklerini gençlerimizin lise ikinci sınıftan üniversiteye girdikleri ilk yıla kadar içinde kişisel gelişimden, tarihi gezilere, sosyal sorumluluk projelerinden, atölye çalışmalarına, üniversiteye hazırlık kurslarından eğitim kamplarına, sanat ve spordan, yabancı dil eğitimlerine kadar her şeyi barındıran müstesna bir projeyi hayata geçirmenin arifesinde olduklarını söyledi. Arslan; üniversite olarak geçmişte belediyelerle bir çok proje uyguladıklarını, artık seçici olduklarını, derinliği olan uzun vadeli kalıcı gençlik projelerine vakit ayırdıklarını, bu anlamda da Çayırova Belediye Başkanı ve ekibindeki heyecanın bizlerin bu projede olmamız gerekliliğini gösterdiğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Hedef, Gelecek”, projesi, büyük, bir, ilgiyle, karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı