Haber Detayı
04 Ocak 2016 - Pazartesi 09:54
 
Hedef yaşanabilir ve daha yeşil bir Kocaeli
Kocaeli Haberi
Hedef yaşanabilir ve daha yeşil bir Kocaeli

Büyükşehir daha yeşil bir Kocaeli için kent genelinde birçok projeye imza attı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, kent genelinde çevre düzenlemeleri, parklara spor ve çocuk oyun grupları kurulması, mesire alanı yapılması ve fidan dikimi gibi birçok konuda hizmet üretti. 435 bin 445 adet fidan diken Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon 694 bin 339 adet mevsimlik çiçek ekti.

12 İLÇENİN TÜMÜNDE

İl genelinde, 23 adet çocuk oyun grubu kuran Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, 7 adet spor aleti, 3 bin 501 adet donatı elemanları yapımını sağladı. 12 ilçenin tümünde hizmet yürüten Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı içerisinde Karamürsel Gazanfer Bilge Mahallesi’nde sahil düzenlemesi ve yürüyüş yolu yaptı. Yeşilova Cami ve Kur’an Kursu’nun çevre düzenlemesini de yapan Büyükşehir, Aytepe Diriliş Kampı’nı, Çayırova Çağdaşkent Rekreasyon alanını, Gölcük Şirinköy İmam-Hatip Ortaokulu’nun çevre düzenlemesini, Seka Film Platosu arkasında çevre düzenlemesi işlerini tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu.

ÇEVRE VE SAHİL DÜZENLEME İŞLERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulmak üzere Gebze Teknik Üniversitesi’nin çevre düzenlemesi yapıldı. Gebze İlyas Bey Camii, Gölcük Hicret Camii, Başiskele Yuvacık Fetih Camii çevre düzenleme işleri yapıldı. Sekapark kompozit hissedilebilir yüzey malzemeleri ile döşendi. Çayırova TOKİ Konutları önüne ağaçlandırma çalışması yapıldı. Karamürsel Dereköy I. Etap sahil düzenlemesi, Karamürsel Mavi Bayrak Altınkemer Plajı genişletme ve tadilat çalışması, Tavşancıl Sahili Mescit ve WC tadilatı yapımı, Kandıra, Kefken Orman Kampı önü sahil düzenlemesi yapım işleri tamamlandı.

HAYATIN HER ALANINDA HİZMET

Darıca Eğitim Merkezi ve Dilovası Kültür Merkezlerinin çevre düzenlemeleri yapıldı. Dilovası Tavşancıl Vadisine park, Dilovası Yeşil Vadi’ye mesire alanı, Gaziler Dağı’nda izcilik kulübü, Gölcük İhsaniye sahiline mescit yapıldı. Arızlı Irak Kalıcı Konutları Yurt-Kur Öğrenci Yurdu’ndaki çim saha tadilat edildi. Kartepe Uzuntarla Doğal Yaşam Parkı’nın giriş binası ve çevre çiti yapıldı. Kartepe Deniz Hava Üs Komutanlığı Lojmanlarına futbol sahası yapımı ve Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi çevre düzenlemesi işleri tamamlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hedef, yaşanabilir, ve, daha, yeşil, bir, Kocaeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı