Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 15:56
 
Hedefimiz Küresel Güç olmak!
AK Parti Çayırova Gençlik Kolları’nın düzenlediği Genç Kürsü programına konuk olan Başbakan yardımcısı Fikri Işık, Türkiye’nin Bölgesel bir güç haline geldiğini belirterek, asıl hedefin yeni sistemle birlikte küresel bir güç olma ideali olduğunu söyledi.
 
 
 
Çayırova Haberi


Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Pazar gününü Çayırova’ya ayırdı. Çayırova Akse köyünde Belediye tarafından kurulan iftar sofrasına konuk olarak Çayırovalı vatandaşlarla buluşan Başbakan Yardımcısı Işık, daha sonra AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları tarafından Genç Kürsü programının konuğu oldu. Akse Semt Meydanı’nda gerçekleşen programda, Çayırovalı Gençler sordu, Başbakan Yardımcısı Işık cevapladı. Işık’a İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İlçe Başkanı Ali Osman Gür ve Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler de eşlik etti.

GENÇLERE FIRSAT VEREN TEK PARTİ

Programda ev sahibi olarak konuşan Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler, Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık’ı ağırlamaktan onur duyuyorum. Bugün burada ilk defa oy kullanacak gençlerimizle Başbakan Yardımcımızı bir araya getirmemizin sebebi gençlerimizin kafasındaki soruları cevaplamak ve kafa karışıklıklarını gidermek. Biz AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları olarak partimizin gençliğe en fazla önem veren siyasi bir kuruluş olduğunu bilerek çalışıyoruz. Bu sebeple de gençlerimize de verilen değeri anlatıyoruz. 16 Nisan’da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı sistemi içerisinde seçilme yaşının 18’e düşürülmesiyle birlikte gençlerimizin siyasette daha aktif olmaları sağlanmış olup; alınacak kararlarda söz sahibi olmaları ve fikirlerini özgürce beyan etmeleri için fırsat verilmiştir.” dedi.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE ÇAYIROVA GENÇLİĞİ HAZIR

Öte yandan gençlerle sürekli iç içe olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini vurgulayan Başkan Güler, “Bir abiniz bir kardeşiniz olarak sizlerle birlikte 9 mahallemizi karış karış gezerek, Çayırova’nın gençliğe verdiği önemi anlatacağız. Bizler bu ülke için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz ve bu duruşa yakışan şekilde Çayırova’da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Genç ayrımı yapmadan Çayırova’da bütün genç kardeşlerimize dokunmaya devam edeceğiz. 24 Haziran seçimleri için Çayırova Gençliği hazır ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE BÖLGESEL GÜÇ OLDU

Güler’in ardından söz alan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, ilk defa oy kullanacak genç seçmenlerden destek isterken, herkesin bir oya ihtiyaç varmış gibi çalışmasını istedi. Türkiye’nin son 15 yıl da çok büyük bir büyüme oranı ve ivme yakaladığını belirten Işık, gençlere tavsiyelerde bulunarak, “Genç nesil Türkiye eskiden beri istikrarlı zannedebilir. Türkiye 15 yıl öncesi çok ağır bir ekonomik krizden çıkmıştı. Sabah akşam siyasilerin birbirleriyle kavga ettiği, Hükümet ortağı koalisyon üyelerinin sürekli birbirleriyle kavga ettiği bir ülkeydik. 15 yıldır Türkiye istikrarlı bir şekilde yönetiliyor ve bu istikrar sayesinde ülkemize kat be kat büyüdü. İhracat 4 kattan fazla arttı. Türkiye bölgesel bir güç haline geldi. Ama hedefimiz küresel bir güç olmak. İstikrarın sürmesi ve ayaklarımızda ki prangalardan kurtulmamız lazım. Bunun için parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş yaptık. Daha hızlı kararlar alınıp, etkin uygulamalar yapılsın diye. Gençlerden bu konularda daha dikkatli olmalarını istiyorum. Herkes hata yapabilir. Birileri sizlere bazen çok küçük şeyleri büyük sorunlar gibi aktarabilir. Bunlara karşı dikkatli olun.” dedi.

MUHARREM İNCE KİM, ÜLKEYİ YÖNETMEK KİM?

Muhalefeti eleştiren ve CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yüklenen Işık, “Muhalefetin durumu ortada görüyorsunuz. Ben Muharrem İnce ile beraber 4 yıl TBMM komisyonunda çalıştım. Birlikte Milletvekilliği yaptık, kendisini iyi tanırım. Muharrem İnce kim, ülkeyi yönetmek kim? Bağırarak, çağırarak Türkiye yönetilmez. İnsan olan hata yapar. Ama bilerek yanlış yapmak kabul edilemez. Ben ilk turda bu işin biteceğini ve Cumhurbaşkanımızın yeniden seçileceğini düşünüyorum. Oy tahmini, yapmıyorum ama bir oya ihtiyacımız varmış gibi hepimiz çalışmak zorundayız.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Hedefimiz, Küresel, Güç, olmak!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı