Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 11:46
 
Her yerde sessizlik var
Gebze Haberi
Her yerde sessizlik var

Corona salgını nedeniyle dünyada ve ülkemizde vaka sayısı her geçen gün ne yazık ki artıyor. Bölgemizi caddeleri daha önceki günlerde yoğunluğuyla dikkat çekerken salgın sonrasında adeta terkedilmiş kent görüntüsünü andırarak corona salgınının izlerini taşıyor.

CADDELER BOMBOŞ

Corona salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de ciddi tehdit oluşturuyor. Her geçen gün vaka sayısının arttığı ülkemizde vatandaşlar, evde kal çağrısına mümkün oldukça uymaya çalışıyor. Daha önceleri yoğun kalabalıkların yaşandığı kentimizde corona salgını sonrasında kent caddeleri adeta terk edilmiş kenti andırırken yetkililer vatandaşların evde kalmaları konusunda uyarı üstüne uyarı yapıyorlar. Corona salgını gündelik yaşamı yüzde yüz etkilemiş durumda.

TERKEDİLMİŞ GÖRÜNTÜ

Corona salgını nedeniyle vatandaşların büyük oranında evlerine çekildiği bölgemizde işe gitmek zorunda olan vatandaşlar dışında kimseler dışarıya çıkmıyor. Bu anlamda bilinçlenen vatandaşlar yetkililerin çağrılarını dikkate alırken evden çıkmamak demek salgına karşı alınacak en kuvvetli önlem. Bölgemiz sokaklarındaki terkedilmiş görüntü corona virüsüne karşı vatandaşların duyarlılığını ortaya koyarken bu duyarlılığı sürdürmek en önemli görevimiz olmalı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Her, yerde, sessizlik, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı