Herkesi Memnun Ettik Siyaseti Edemedik
Haber
05 Mart 2019 - Salı 18:41
 
Herkesi Memnun Ettik Siyaseti Edemedik
Çayırova Belediye Meclis Üyeleri 5 yılın sonunda dönemin son meclis oturumunu gerçekleştirmek üzere Çayırova Belediye ve Meclis Başkanı Şevki Demirci nezaretinde bir araya geldi. İmar Plan Değişikliği ile ilgili İmar Kanunu'ndan ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis'nden geçen gündem maddesi Ak Partili bir kısım meclis üyesinin red oyu vermesi ile madde ret edildi. Başkan Demirci durumu "Darbe Girişimi" olarak değerlendirdi.
Çayırova Haberi
Herkesi Memnun Ettik Siyaseti Edemedik

Son meclis oturumunda Belediye ve Meclis Başkanı Demirci ilk sözü CHP Meclis Üye Grup Sözcüsü Halis Koç'a verdi. Koç konuşmasında, " Geçtiğimiz Şubat ayında Çekmeköy'de helikopter kazaında şehit düşen kahraman askerlerimize ve sınır bölgesinde şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet yaralanan gazilerimize acil şifalar diliyorum. Kartal'da 8 katlı kaçak bina göçmesi neticesinde çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Ölen yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet ryaralılarımıza acil şifalar dilerimz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü şimdiden kutlar tüm kadınlarımızın daha özgür olacakları ve sosyal hayata katılımlarının daha yüksek düzeyde sağlanacağı günlerde buluşmak üzere diyoruz. Bu 5 yıllık sürede gerek Çayırova Meclisine, gerekse Belediye Başkanımız Şevki Demirci'ye Çayırovamıza birlikte yaptığımız hizmetlerden dolayı CHP Grubum adına teşekkür ediyoruz. Bu süre zarfında istemeyerekte olsa bu mecliste kırdığımız arkadaşlarımız varsa özür diliyor hakkınızı helal edin diyoruz. Bizde hakkımızı helal ediyoruz." dedi. Koç kadınlar günü nedeniyle meclis salonunda bulunan kadın meclis üyelerine ve çalışanlara çiçek takdiminde bulundu. Ayrıca eşine götürmek üzere Belediye Başkanı Demirci'ye de çiçek verdi. Daha sonra söz alan Saadet Partisi Meclis Üye Grup Sözcüsü Zeki Özçelik'te Halis Koç gibi teşekkür konuşması yaparak hellaleşme yaptı.

BİRAZ KIRGINIM
 
Mecliste son konuşmayı yapan Çayırova Beleidye Başkanı Şevki demirci'de 5 sene canımı okudunuz amam Çayırova içinm değerdi. Değdide. Bu meclis değil Kocaeli'de Türkiye'de bir tarih yazdı. ÇAyırova'ya yapmış olduğumuz herşey, insani olsun yatırım olsun örnek bir ilçe oldu. Öyle güzel çalıştık ki etrafımızdaki ilçeler dahi bizi örnek aldı. Partilisi partisizi hep bizden takdirle karşıladı. Allahın yarıdımı ve sizlerin katkısıyla bunları başardık. tekarar yaparmısın deseler çok zor. İnsanları kırmaya gerek yok. Herşey meydanda. Mühim olan art niyet olmadan bu işleri yapmak. Hata var mı? Hatasız insan olur mu? Ama kasıtlı olmadı. Muhalefette iyi bir şeyler olsun diye uğraştı. Öyle yada böyle beş yılı tamamladık. Hayatımı, kalıbımı kotyarım. Bir daha bu hizmetler hiç bir ilçede yapılamacak düzeydedir.Yaşayan bir şehir Çayırova. her zaman eksiklikler olacak. Oldu da. Sadece muhalefetle de değil, kendi partililerimizlede zaman zaman fikir ayrılığına düştük. İnsanı memnun etmek hizmet vermek zor. Girişi ile çıkışına kadar 5 yıl öncesi ile bugün arasında çok fark yok mu? siz söyleyin. Yapılmasına rağmen yine de memnuniyet olmadı. demek ki çok yatırımla herşey olmuyormuş. Aday değişikliği oldu. demek ki çok çalışmakla da olmuyormuş. Biraz kırgınım. beklemediğim birşeydi. Vefa vardı. Halkta karşılığı vardı. Anket vardı. Yoklama vardı. Ne varsa hepsi vardı. Ama siyaset bu işte. Demek ki yukarıdakilerde bizden memnun kalmamış. Şurda meclis üyesi yapıpta adam gibi süresini tamamlayanlar yeni dönemde....Neyse bu sözümü tamamlamadan nokta koyacağım. Bu yapılan işlerin değerini herkes 5 sene sonra daha iyi anlaşılacak. Şimdi anlaşılması çok. Seneler geçtikçe herkes bu yaptığımızında kattığımızında değerini çok iyi bieeck. Sonuçta Çayırova'da öleceğim. Burada yaşamaya devam ediyorum. O yüzden hakkım varsa helal ediyorum ve sizde hakkınızı helal edin."dedi.

GRUPTA KABUL EDENLER MECLİSTE RED VERDİ

Birim müdürleri içnde konuşan Başkan Demirci, " Bu kadro adam gibi bir kadroduk. Gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar. Saat sınırı gözetlemeden yüksek performans ortaya koydular. Bu kadroyu oluşturmak kolay olmadı. Ben bundan yönetime gelecek başkanın bu kadroları bozmamaları gerektiğini düşünüyorum. Çok yararını görecektir. zaman zaman değişiklikler oldu ama son dönemde en doğrusu bulunmuş bir ekip oluştu. Onlar da hakkını helal etsin."dedi. aha sonra gündem maddlerini görüşen Başkan Demirci ve Meclis Üyeleri ilk olarak uygulama imar plan değişikliğini görüştü. İmar Kanunundan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden geçen bu maddenin oylamasına Ak Partili meclis üyelerin bir kısmıda ret oyu verince gündem maddesi de ret oldu. Başkan Demirci grupta bu maddeyi kabul eden meclis üyelerin mecliste red vermeleri nedeniyle haklarında işlem yapılmasını talep etti. Başkan Demirci bu durumu "Darbe girişimi" sözleri ile değerlendirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Herkesi, Memnun, Ettik, Siyaseti, Edemedik,
Yorumlar
Haber Yazılımı