Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 07:37
 
HERŞEY ÇOCUKLARIMIZIN HUZUR İÇİN
AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayınladı.
 
 
 
Dilovası Haberi


Başkan Akbulut,yayınladığı mesajında; Cumhuriyetin en önemli, kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıl dönümünü ve Milli Egemenlik Çocuk Bayramını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz, dedi.

23 Nisan 1920 tarihi, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihini değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Geleceğimizin en önemli yapısı olan çocuklarımıza Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yaşatacakları daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmanın, onları geleceğe hazırlamanın yolu herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesiyle olacaktır. Gelecek büyük Türkiye’nin yeni nesli olacak olan çocuklarımız, insanlığın ve bizlerin umudu geleceğimizin yapı taşıdır diyen Akbulut, çocuklarını en iyi şekilde yetiştiren toplumlar, gelişimlerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilirler. Demokrasimizin olgunlaşması ve yeni Türkiye’nin bu sağlam yapıyla kurulabilmesi için, geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir gelecek inşa etmek en önemli vazifemizdir” dedi.

Milli iradenin, İstiklal Harbi’nin karargâhı TBMM’nin, aynı zamanda bağımsızlığın da sembolü olduğunu vurgulayan Akbulut, “İşte bu anlayışla bizler de milli iradeye musallat olan güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesini veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anarken bu güne anlam katan geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın ve bütün hemşerilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: HERŞEY, ÇOCUKLARIMIZIN, HUZUR, İÇİN,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı