Haber Detayı
28 Ekim 2016 - Cuma 10:02
 
Hızlı Tren’in peşini bırakmıyor!
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Haydarpaşa- Adapazarı trenine ilişkin açıklama yaptı. Akar, 2014 yılında Mecliste Bütçe görüşmelerinde Pendik- Adapazarı tren seferlerindeki durakların ne zaman işletmeye alınacağına ilişkin sorular yönelttiğini belirterek Bakan’ın cevaplarını hatırlattı.
Kocaeli Haberi
Hızlı Tren’in peşini bırakmıyor!

 BAKAN NELER SÖYLEMİŞTİ?

Dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan bu sorulara yönelik olarak yazılı verdiği cevapta; ‘Bölgesel trenlerin 2014 yılı sonunda işletmeye alınacağını belirterek, ilk olarak Arifiye, Sapanca, İzmit ve Gebze istasyonların da yolculara hizmet verileceğini, 2016 yılı içerisinde 3. hattın da tamamlanarak Büyükderbent, Köseköy, Derince, Körfez, Hereke Tavşancıl ve Diliskelesi istasyonlarında da duruş verileceğini belirtmişti.’

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bu konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Akar, “2016 yılının bitmesine 2 aylık bir zaman kaldı bakalım eski bakanın Kocaeli halkına vermiş olduğu Arifiye- Pendik hattında durak sayıları artacak mı? Bakalım Adapazarı’ndan Haydarpaşa’ya vatandaşlarımız eskiden olduğu gibi 1 trenle gidebilecek mi? Bu konunun takipçisi olacağız. Onlar unutabilir ama bizler unutmayacağız ve bu sözleri tekrar tekrar hatırlatacağız. Bu hattın tekrar işlerlik kazanmasını sağlayacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hızlı, Tren’in, peşini, bırakmıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı