Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 17:44
 
Hür-Yavuz’a İmar Barışı Bilgilendirmesi
Gebze Kaymakamlığı ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallelerine imar barışı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
 
 
Gebze Haberi


Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi’nde önceki gün düzenlenen toplantıya Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Çevre Şehircilik İl Müdürü Ersan Aytaç mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşların bilgilendirildiği toplantıda Hürriyet Ve Yavuz Selim Mahallelerindeki imar durumu da konuşuldu. Toplantıda bir konuşma yapan Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Düzenlediğimiz mahalle toplantıları ile sizinle daha yakından iletişim kuruyoruz. Vatandaşlarımızın istekleri her şeyden daha önemli.” dedi.

31 EKİM SON

Kaymakam Güler’in ardından Çevre Şehircilik İl Müdürü Ersan Aytaç bir konuşma yaptı. Aytaç, “Bu yıl getirilen imar barışı 2017 yılı öncesinde yapılan yapılarda yaşayan veya bu yapılan sahibi olan vatandaşların işine yarıyor. Çünkü iskanı olmayan apartman ve evlere elektrik, su, doğalgaz bağlanırken büyük sorunlar yaşanıyor. İmar barışından sonra belirli miktarda harç yatıran vatandaşlar iskanlarını alabilecekler ve iskanlarını aldıktan sonra elektrik, su, doğalgaz gibi altyapı hizmetlerini talep ederken sorun yaşamayacaklar. İmar affı ile ilgili 8 Haziran’da başlayan başvurular 31 Ekim’de son bulacak. ” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Hür-Yavuz’a, İmar, Barışı, Bilgilendirmesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı