Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 17:13
 
Huzur ve Güven Uygulamalarında Bir İlk
Vatandaşın huzur ve güven ortamı içinde yaşaması, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması amacı ile Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Huzur ve Güven’ uygulamalarında bir ilk yaşandı. Uygulamada ‘seçiciler’ adı ile tavır, davranış ve hareketleri şüpheli kişileri belirleyen ekipler uygulamaya katıldı.
 
 
 
Haberi


81 ilde önceki gün, "Türkiye Güven Huzur" uygulamasının 10'uncusu gerçekleştirildi. Eş zamanlı olarak yapılan uygulamada, başta asayiş, terör ve narkotik olmak, üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, suç delillerinin ele geçirilmesi hedeflendi. Uygulamada; insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik dengesine önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amaçlandı.

DENEYİMLİ UZMAN POLİSLER

Düzenlenen uygulamalarda bir de ilk yaşandı. 81 ilde 10 bin 444 ekip görev yaptı. Ekipler, 4 kontrol görevlisi ve 1 seçiciden oluşturuldu. Seçici; risk analizi yapabilen, suçlu psikolojisini bilen, suçlu profilini tanıyan, kriminoloji eğitiminden geçen uzmanlar olarak biliniyor. Terörle Mücadele, İstihbarat, Kaçakçılık, Asayiş, Narkotik, Organize Şube gibi birimlerde belli bir süre görev yapan deneyimli ve kriminoloji konusunda deneyimli uzman polisler, Türkiye Güven Huzur uygulamasında görev aldı.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Huzur, ve, Güven, Uygulamalarında, Bir, İlk,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı