Haber Detayı
29 Kasım 2016 - Salı 17:12
 
İhanet Çetesi bizleri bağladı!
GTO Başkanı Nail Çiler, “Çok önce yüzümüzü Asya’ya çevirmeliydik. Geç kaldık. Bunun sorumlusu bizlerin yönünü Asya’ya çevirmemizi engelleyen ihanet çeteleridir.” dedi.
Gebze Haberi
İhanet Çetesi bizleri bağladı!

 

 

Oda faaliyetleri hakkında söz alan GTO Başkanı Nail Çiler, Dilovası'na yapılacak Halk Eğitim Merkezi ile ilgili yaptığı açıklama da "Gebze Ticaret Odası, sürekli bölgemizde proje üreten bir Oda olarak bilinmekte. GTO takip eden değil, takip edilen bir Oda'dır. Dilovası'nda daha önceki yıllarda konuştuğumuz projemiz vardı. Bunun için protokol imzalandı. Dilovası'na sözümüz vardı ve bu nedenle bir Halk Eğitim Merkezi yapacağız. GTO'un bir ofisi olacak, Muhtarlıklar olacak burada. Halk Eğitim Merkezi hiç bir zaman GTO'nun izni olmadan ismi ve işlevi değiştirilemeyecek, başka bir amaç için kullanılmayacak. Bütün maliyeti bizim tarafından karşılanacak, sadece Hafriyatını Dilovası Belediyesi üstlenecek. Yakın zamanda ihaleye çıkacak. İhaleyi alacak olan kişi, GTO üyesi olacak, Üyeliğinin üzerinden en az 6 ay geçecek ve Oda organlarında görev almamış olacak. 10 ay içinde bitirmeyi planlıyoruz." dedi.

 

GTO İSLAM DÜNYASI'NA AÇILIYOR

Medine Ticaret Odası ile yapılan Kardeş Oda protokolüne vurgu yapan Nail Çiler, "GTO Avrupa ve Asya'da bir çok Oda'dan daha fazla tanınıyor. 24 Kasım'da Türk-Arap Odalar zirvesine katıldım ve sizleri temsil ettim. Hem ekonomimize ivme kazandıracak hem de çok uzak yerlerden pazar bulacağız. Neden bu zamana kadar bu pazara açılamadık? İhanet çeteleri hem içeriden hem yurt dışından bizleri bağlamışlar. Çok yakınımızda olmasına rağmen bunları göremedik. Araplar hem ekonomik olarak güçlü hem de tarihi ve kültürel beraberliğimiz var. İş Dünyamıza hayırlı olsun. Medine ile Kardeş Oda anlaşması bugün atılacak imzalarla yürürlüğe girecek. Medine önemli bir yer, sürekli inşaatla büyüyor, zor günlerde bu tür fırsatları kaçırmamak gerekir. Kardeş Oda protokolünü imzaladıktan sonra sınırımızın ötesinde neler yapabiliriz diye mücadelesini vereceğiz." dedi. 

DOĞALGAZ MÜJDESİ

Kardeş Oda görüşmelerinin başka şehirlerle de devam ettiğini dile getiren Çiler, bu kapsamda Milano Ticaret Odası görüşme halinde olduklarını dile getirerek, "Milano Ticaret Odası ile Kardeş Oda olmak için görüşmelere yer verdik. Şartları sağlayabilirsek Milano Ticaret Odası da bizim Kardeş Odamız olacak."diye konuştu. Küçük Sanayi ve Hasköy esnafına da doğalgaz müjdesi veren Çiler, " Sanayi Sitesini bu zamana kadar hep dile getirdik. Oradaki esnafımızın taleplerini dinleyip, Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştük ve Doğalgaz hattı buralara kadar gelecek. Esnafımız sadece sayaç ve abone parası ödeyecek. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür ediyoruz. "şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İhanet, Çetesi, bizleri, bağladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı