Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 16:13
 
İKİ KEZ ÖDEME YAPTIĞI CEZA YİNE GELDİ!
Gebze Haberi
İKİ KEZ ÖDEME YAPTIĞI CEZA YİNE GELDİ!

 

Gebze’de  nakliye firmasına ait kamyon  Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçiş yaparken, OGS'den para alınamadığı belirtilerek sürücüye makbuz verilirken, bankaya ödemesi yapıldı. OGS hesapları kontrol edilirken, kamyonun geçişinden para tahsil edildiği görüldü. Kamyonun geçişi için iki defa ödeme yapılmasına rağmen 1212 TL ceza gelmesi şaşkınlık yarattı.

CEZAYI ÖDEDİKÇE YENİSİ GELİYOR

Gebze'de bulunan  Selim Turan Lojistik şirketine ait 41 BB 462 plakalı kamyon,  26 Eylül 2016 tarihinde  Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçiş yaptı. Otomatik sistemde ücret alınmadığı belirtilerek sürücüye makbuz verildi. Şirketin sahibi  Selim Turan, 3 Ekim tarihinde bankaya 110 lira 25 kuruşluk ödemeyi yaptı. Bu sırada OGS hesapları kontrol edilirken, kamyonun  26 Eylül tarihinde geçiş yapması nedeniyle ücretin tahsil edildiği görüldü. Selim Turan geçiş için iki ödeme yapıldığı gerekçesiyle birinin iadesini isterken, bu kez 1212 lira 75 kuruşluk kaçak geçiş ceza geldi. Çift ödeme yapılmasına karşın ceza gelmesine tepki gösteren  Selim Turan, şunları söyledi:  "Gebze'de nakliye firması sahibiyim. İstanbul-  İzmit arası TIR'larımla yük taşımacılığı yapmaktayız. Her gün 10-12 aracımız  İstanbul'da karşıya geçip, tekrar Anadolu yakasına geçmekte.  26 Eylül 2016 tarihinde 41 BB 462 plakalı aracım  Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçerken ücret alamadıklarını ifade ederek şoförümüze makbuz veriyorlar. Biz de gelen makbuza istinaden 3 Ekim 2016 tarihinde ödememizi yaptık. OGS hesaplarını kontrol ederken o ücretin alındığını ve bizim fazladan bir adet mükerrer ödeme yaptığımız tespit edilmiştir. Bunu mail atarak, telefonla görüşerek tekrar bize  iade etmelerini talep ettikse de ücreti iade etmediler. En son 3 Ocak 2017 tarihinde bize bir ceza geldi. 10 katı ücret dahilinde 1212.75 kuruş bir ceza geldi. Makbuzlarımız mevcut. Mail atarak bu yaptıklarının hata olduğunu belirterek izah ettiysek de, hiçbir şekilde iade etmediler ve geri dönüş yapılmadı. Sadece bize kontrolleri yapılıp geri dönüş yapacaklarını belirten bir mail attılar. Ama şu ana kadar ortada hiçbir hareket yok."

HATANIN DÜZELTİLMESİNİ İSTİYOR

Hatanın düzeltilmesini isteyen  Selim Turan, "Herkes aldığı parayı yanına kar olarak saymakta. Şirkette muhatap bulunmamaktadır.  Yavuz Sultan Selim Köprüsü zorunlu geçiş güzergahında olduğundan dolayı başka bir alternatifimiz yok. TIR'lar  Yavuz Sultan Selim Köprüsü haricinde geçiş yapamamaktadır. Cezaya girmeden ödediğim halde bunu benden talep ediyor. Yani cezaya girse de ödesek başımızın borcu. Köprünün ödemesini sanki ben kendi sırtımdan ödüyormuşum gibi hissediyorum" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İKİ, KEZ, ÖDEME, YAPTIĞI, CEZA, YİNE, GELDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı