Haber Detayı
08 Aralık 2016 - Perşembe 09:29
 
İLKÇEV'İN KONUĞU PROF.DR. SEDAT MURAT'DI.
Gebze İlim Kültür ve Çevre Kulübü Derneği ( İLKÇEV ) tarafından düzenlenen geleneksel Salı Seminerlerinin konuğu İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat MURAT' dı.
Gebze Haberi
İLKÇEV'İN KONUĞU PROF.DR. SEDAT MURAT'DI.

Kalabalık bir davetli topluluğunun izlediği programa Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan SOBA, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1.Hukuk Müşaviri Av. Necmi Özen, Türk Telekom Lojistik Direktörü Yaşar Çakmak,  Gebze Eğitim Bir-Sen Başkanı Azmi TUNÇ, STK Temsilcileri,  Okul Müdürleri ve çok sayıda izleyici katıldı. Program,  Dernek Başkanı Dr. İlhan KADIOĞLU' nun açılış konuşmasıyla başladı. Kadıoğlu,  Dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek bu sene 5.si düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür yarışmasına bütün davetlilerin ailecek katılmalarını istedi.

Daha sonra Prof.Dr. Sedat Murat kürsüye geldi

Prof.Dr. Murat, yakın tarihimizden günümüze kadar ki süreçte aile hayatı, çekirdek aile, kadının çalışma hayatına girmesi sonucunda meydana gelen değişimler ve çalışma ekonomisi üzerinde durarak batı toplumuyla İslam toplumunu mukayese etti.

Etik değerler ve Ahlâk kavramları üzerinde durarak bunların önemine değindi.

İslam Dininin bu konuda büyük bir referans olduğunu belirterek, Kur’an-ı Kerim ve Hadislerin bizim için en büyük rehber olacağını söyledi.  Mesleğimiz makamımız, unvanımız ne olursa olsun hepimizin Allah’ın huzuruna çıkacağını, bundan dolayı dünya hayatını en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini söyledi.

Prof.Dr. Sedat Murat konuşmasının sonunda Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu' nun 11 kişiden oluştuğunu Vali, Kaymakam, Belediye Başkanı, Müsteşar gibi üst düzey yetkililerle ilgili gelen şikayetleri incelediğini ve bunlarla ilgili kararlar verdiğini belirtti

Program geç saatlere kadar soru cevaplarla devam ederek,  yapılan ikramlarla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLKÇEV'İN, KONUĞU, PROF.DR., SEDAT, MURAT'DI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı