Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 13:47
 
İMES OSB ile Saha İstanbul’dan İşbirliği
Kocaeli – Gebze VI (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Saha İstanbul Savunma Havacılık Ve Uzay Kümelenmesi Derneği arasında Kurumsal İş Birliği Protokolü imzalandı.
 
 
 
Dilovası Haberi


Teknolojik işbirliği kapsamında SAHA İstanbul’un Mükemmeliyet Merkezi’nden faydalanmalarını ve söz konusu merkezdeki donanımlara erişimlerini sağlayacak olan protokol, İMES OSB’de yer alan firmaların savunma sanayine tedarikçi olabilmesi ve kurumsal işbirliğinin artırılması amacıyla çalışmalar yürütülmesinin de önünü açacak. Düzenlenen imza töreninde İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay bir konuşma yaptık. Başkan Küçükay, “Bugünkü toplantımızın amacı İstanbul SAHA organizasyonları ile Savunma sanayi konularında iş birliği yapıp İMES Organize Sanayi Bölgesindeki Makina ihtisas OSB olması sebebiyle, Makina ihtisas konusunda üretim yapan firmaların savunma sanayine uygun talaşlı imalat yapan firmaların bir araya getirilmesi ve Savunma sanayisine iş yapabilmeleri ve bu konuda da yerlileştirmenin önünün açılmasıdır. 

HEDEF DÜNYA PAZARI

Savunma Sanayisinde açıklanan yerlileştirme oranları 65 civarındadır. Bunu mümkün olduğu kadar yukarıya çekmek ve kaliteyi artırmak temel hedefimizdir. Hedef sadece Türkiye’nin ihtiyaçlarını gidermek değil. Hedef dünya pazarı. Bugün de burada bir protokol imzaladık. İMES Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ileri teknoloji üreten firmaların savunma sanayine entegre olması hem firmaların kazanması hem Türkiye’deki savunma sanayisindeki yerlilik oranının yükseltilmesi ve dışa bağımlılığın azaltılması adına yapılan bir çalışmadır bu. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Başkan Küçükay’ın konuşmasının ardından imzalar atıldı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: İMES, OSB, ile, Saha, İstanbul’dan, İşbirliği,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı