Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 12:55
 
İnan: “Darıca’ya Barınak Yapalım”
Bayramoğlu Ada Bakım İdare A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin İnan yeniden başkanlığa seçilerek 3.dönemine güven tazeleyerek girdi. İnan yeni dönemine ve geride kalan 2 dönemi gazetemize değerlendirdi.
Röportaj Haberi
İnan: “Darıca’ya Barınak Yapalım”

Haber Sorumlumuz Adnan Ayvaz’ın sorularını cevaplayan ve Bayramoğlu Ada üzerine değerlendirmelerde bulunan Metin İnan özellikle Ada içinde sürüye dönüşen köpekler konusunda mutlaka bir çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 

Ada içindeki cadde ve sokakların yapılması hem araç sahiplerinin hem de sabah ve akşam yürüyüşü yapan sakinlerin yüzünü güldürdü.

 

KENDİMİZ BARINAK OLUŞTURALIM

Bayramoğlu Ada Bakım İdare A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin İnan, “Köpekleri yok ederek, zehirleyerek öldürerek Ada’yı böyle bir sorundan kurtarmak insanlık dışı bir durum. Belediyelerin barınak imkanı olmaması nedeniyle toplanması da bir çözüm önerisi olarak dile getirilmesi söz konusu değil. Ben kendi adıma taşın altına elimi koymak isterim. Aslan Çimento Fabrikasının bulunduğu bölgede çok büyük araziler var. Hatta fabrikanın bahçesi de buna uygun. Buraya bir barınak oluşturulursa köpeklerin beslenmesi noktasında ben her türlü imkanı ortaya koyarım. Otellerin, Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin ve diğer restaurantların kalan yemeklerini toplayıp buraya götürülmesi konusunda girişimlerde bulunurum. Hatta mama dahi alınmasını sağlarım.” Dedi.

EVLERDE BAKILAN KÖPEKLERE SÖZÜM YOK

İnan köpekler konusunda Ada Sakinlerinin yaşadığı sorunları dile getirirken, “Ben Ada’nın sokaklarında sürü halinde gezen köpekler adına bu öneriyi getiriyorum. Ada sakinlerinin evlerinde, bahçelerinde yaşayan köpeklere ilişkin bir durum söz konusu değildie.”dedi.

HERKES ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPIYOR AMA…

Metin İnan, “Bayramoğlu’nun o eski cazibe merkezine dönüştürülmesi noktasında ilçemizde herkes üstüne düşeni yapıyor ama büyük projeler için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kazmayı vurması gerekir.”dedi. İnan, “Darıca Belediyesi Ada içindeki sokakların ve kaldırımların yenilenmesi noktasında önemli bir çalışmayı neticelendirdi. Ada’da herkes yollardan memnun bir hale geldi. Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü Ada sakinlerinin asayiş sıkıntılarını en minumum ölçüye taşıdı. Eskisi gibi Ada ile ilgili hırsızlık, fuhuş gibi konular kamuoyunda gündeme gelmiyor. Darıca Kaymakamımız çok büyük ilgi gösteriyor. Sürekli Ada ile ilgili plan, proje ve düşüncelerini bizlerle paylaşıyor. Bu konuda hepsine ne kadar teşekkür etsem azdır. Ancak özellikle Balyanos ile ilgili projenin kazmasının vurulması noktasında büyükşehrin harekete geçmesini dört gözle bekliyoruz.”dedi.

 

Her yıl özelikle 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelen tarihlerde düzenlenen Ada Olimpiyatları büyük heyecan ve eğlence unsuru.

BALYANOS ÇOK SORUNLU BİR NOKTA DURUMUNDA

Balyanos Koyu’nun bu hali ile tehlike arz ettiğinin de altını çizen İnan, “Kimin gelip gittiği, takıldığı belli olmayan bir konumda. Sapığı da var, alkol tüketeni de, başka maddeler kullanan kimliği belirsiz şahıslar da. Bu tür insanların mekanı olmaktan kurtulması adına Kocaeli Büyükşehir Belediye’sinin bir an önce burada ypmak istediği işleri hayata geçirmelidir.”dedi

 

Bayramoğlu Ada Plajı’nda yeni yaz dönemi için tadilat ve bakım işleri için hummalı bir süreç yaşanıyor.

 

ÇOCUK VE GENÇLERE ÜCRETİSİZ SPOR EĞİTİMİ

Bayramoğlu Ada Bakım İdare A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin İnan Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek bir spor eğitmeninin Ada gençlerine yaz dönemde eğitim vermesini talep edeceğini belirtti. İnan, “ Bu öğretmen arkadaşının maaşını kendim sağlayacağım ve karşılığında öğrencilerden ücret almayacağız. Bir nevi yaz okulu gibi olacak. Yüzme, tenis ve diğer spor branşlarında Ada sakinlerimizin çocuklarına eğlenceli ve sağlıklı bir yaz dönemini ücretsiz bir şekilde sağlamak istiyoruz. Her yıl Ada’da yapılan spor branşlarındaki yarışmaların devamını sağlayacağız. Ada Maratonu olarak bölgemizde nam salan bu yarışlar Ada içinde büyük ilgi görüyor.Heyecanlı ve eğlenceli bir süreç yaşanıyor.”dedi.Metin İnan yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle başta Ada Sakinleri olmak üzere herkesin Ramazan Ayı’nın mübarek olması temennisinde bulundu. İnan, “Ada sakinleri kişisel özgürlükleri çerçevesinde Ramazan Ayı’nı geçirecektir.”dedi. 

HABER: Adnan AYVAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnan:, “Darıca’ya, Barınak, Yapalım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı