Haber Detayı
12 Kasım 2015 - Perşembe 11:20
 
İsabet Okulları ÇAYIROVA’da…
Yetiştirmiş olduğu öğrencilerle ve oluşturduğu eğitim geleneği ile ülkemizin iftihar ettiği bir eğitim kurumu olmak vizyonunu benimsemiş İsabet Okulları, Güzeltepe Özel Eğitim Yurt İşl. Taş. İnş. Turz. San. Ve Tic. Ltd. Şti inin işletmesi olarak 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında Çayırova'da eğitim öğretim hayatına başlamıştır.
Çayırova Haberi
İsabet Okulları ÇAYIROVA’da…

Yetiştirmiş olduğu öğrencilerle ve oluşturduğu eğitim geleneği ile ülkemizin iftihar ettiği bir eğitim kurumu olmak vizyonunu benimsemiş İsabet Okulları, Güzeltepe Özel Eğitim Yurt İşl. Taş. İnş. Turz. San. Ve Tic. Ltd. Şti inin işletmesi olarak 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında Çayırova'da eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Darıca Beyaz Lale Anaokullarının devamı olarak, Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul bölümleri ile İstanbul, Aydın, Konya, Kayseri, Kütahya’dan sonra Çayırova Bölgesinde de 2015-2016 Eğitim Öğretim döneminde 230 öğrenciyle hizmet vermeye başladı. İsabet Okullarının Çayırova kampüsü Çayırova Emek Mahallesinde olup 4100 m2 kapalı alanı 2000 m2 bahçesi ve 530 öğrenci kapasitesine sahiptir.

Zengin Eğitim İçerikleri

Okul müdürü Süleyman H. BOZKUŞ Çayırova bölgesinde sadece bina olarak yeni olduklarını İsabet okullarının yıllardır süregelen bir tecrübeyle eğitim faaliyetlerini sürdürdüğünü, hazırlamış olduğu ideal eğitim ortamında, öğrencilere kapasitelerini ve yeteneklerini sonuna kadar kullandırarak, ülkemizin ve insanlığın ihtiyacı olan üstün bilgi, beceri, tutum ve karakter özelliklerine sahip nesiller yetiştirmek için vardır dedi.  Okuldaki eğitim ile ilgili olarak da “Başarı odaklı uzman kadrosu ile samimi bir eğitim anlayışı ile öğrencilerimize zenginleştirilmiş ve hızlandırılmış eğitim müfredatının yanında ilkokul öğrencilerimize TÜZDER eşliğinde eğitim programlarını zenginleştirmek ve öğrencilerin tam öğrenmelerini desteklemek amacıyla, akıl oyunları, drama, folklor, bilişim teknolojileri ve atölye faaliyetleri gibi farklı etkinliklere katılma imkânları sunuyoruz dedi. Öğrencilerimize ulusal düzey de sınavlara hazırlığa yönelik akademik çalışmalara ağırlık veriyoruz.  Ayrıca öğrencilerimizin sosyal gelişimlerini desteklemek amaçlı ders dışı faaliyetleri ve sportif alanlarda basketbol, voleybol, futbol, badminton,  atletizm, jimnastik ve uzak doğu sporları olmak üzere çok sayıda sportif aktivitelere yer veriyoruz”. dedi. Süleyman H. BOZKUŞ, İsabet okullarını diğer okullardan ayıran birkaç özelliği şöyle sıraladı.

Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimleri alışılagelmişin dışında, gramerle beraber konuşma ağırlıklı olarak verilmekte ve bu eğitim anasınıfından 8. Sınıfa kadar devam etmektedir. Eğitimler sadece öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleriyle sınırlı kalmamakta ve her ay düzenlenen konferans, seminer, söyleşi, imza günleri gibi faaliyetlerle velilerin eğitimin içinde aktif olarak yer alması sağlanmaktadır.

Değerler Eğitimi

Öğrencilerimizin sınavlardan yüksek notlar almasını önemsediğiniz kadar onların doğru sözlü, adalet duygusuna sahip, sevgi ve saygı nedir bilen; sabır, tevazu, iyilik ve yardımseverlik, vicdan, onur, ahlâk, karakter, gibi kavramları tanıyan; nezaketli, görgülü birer insan olarak yetişmelerini de önemsemekteyiz. Özetle öğrencilerimizin, aklı ve kalbi arasında bağ kurabilecekleri bir eğitim iklimi oluşturacağız.

Helal ve Sağlıklı Beslenme

İsabet okulları olarak çocuklarımıza kendi mutfağımızda doğal ve helal gıdalarla doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılmaktadır. Son olarak eğitimin Ülkemizin en önemli günde maddelerinden biri olduğunu, eğitimdeki kalitenin yükselmesi için özel okulların sayısının artırılması gerektiğini ve bu bağlamda devletin öğrencilere eğitim desteği vererek bunu teşvik ettiğini belirten BOZKUŞ İsabet okulları olarak yıllardır üzerimize düşeni yapıyoruz. Ülkemize eğitimi önemseyen, yabancı dillere hâkim, teknolojiye hükmedebilen, ahlaki değerleriyle örnek şahsiyetler yetiştiriyoruz dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsabet, Okulları, ÇAYIROVA’da…,
Yorumlar
Haber Yazılımı