Haber Detayı
25 Kasım 2018 - Pazar 16:13
 
İstanbullu Öğrenciler Darıca’da!
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Genel Müdür arasında imzalanan ‘Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü’ kapsamında İstanbul’dan 40 öğrenci hayvanat bahçesini ziyaret etti.
Darıca Haberi
İstanbullu Öğrenciler Darıca’da!

‘Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü’ ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 2 bin 500 okuldan 100 bin öğrencinin Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nı, istedikleri zaman rezervasyon yaparak ziyaret etmeleri hedeflenmişti. İmzalanan ‘Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü’ kapsamında İstanbul’dan 40 öğrenci hayvanat bahçesini ziyaret etti.

GİRİŞLER ÜCRETSİZ

Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına protokol hakkında bilgi vererek, “Adım Adım Doğa İşbirliği Projesi; biyolojik çeşitlilik hakkında bilgilendirme, nesli tükenme tehlikesi altındaki canlıların korunması hakkında bilgilendirme, uygulamalı botanik bilgilendirmesi, doğadaki canlıların doğal kamuflajı ve çevremizdeki canlılar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü nün Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ile imzalamış olduğu Adım Adım Doğa İşbirliği protokolü kapsamında 40 Öğrencimizi doğa ile buluşturduk. Bu projelere katılan öğrencilerin, proje kapsamında, Park’a girişleri ücretsiz olacaktır.” dedi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbullu, Öğrenciler, Darıca’da!,
Yorumlar
Haber Yazılımı