Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 12:15
 
İŞTE DARICA’DA TOPLANMA ALANLARI
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, acil durumlarda toplanılacak olan yerlerin listesini açıkladı. Başkan Bıyık, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Acil durumlarda ilçemizde acil toplanacağımız alanların listesine E-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.” dedi.
Darıca Haberi
İŞTE DARICA’DA TOPLANMA ALANLARI

“Yalnızca depremler değil, bütün doğal ve beşeri afetler şehirlerimiz için risk üretiyor.” diyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, acil durumlarda toplanılacak olan yerlerin listesini açıkladı. Başkan Bıyık, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Acil durumlarda ilçemizde acil toplanacağımız alanların listesi aşağıdaki gibidir. Dilerseniz E-Devlet üzerinden de https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-acil… adresinden sorgulama yapabilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

AMACIMIZ BİLİNÇLİ TOPLUM

Öte yandan Afetlere hazırlık konusunda toplumda bilinç oluşturmaya çalıştıklarını da vurgulayan Başkan Bıyık, Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve AFAD yetkililerimizle koordineli olarak çalışıp afete karşı planlar yapıyoruz. Afet öncesi planların bu gibi durumlarda kayıpları en aza indireceğini söyleyen Başkan Bıyık, öncelikli olarak tüm afetlere karşı şehri dirençli kılacak risk planı hazırlıyoruz. Yaşanmasını asla istemediğimiz olası bir felaketin Darıca’da gerçekleşmesi durumunda insanlarımızın toplanacağı acil buluşma noktalarını da afet yönetim planımız dahilinde belirledik.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞTE, DARICA’DA, TOPLANMA, ALANLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı