Haber Detayı
27 Nisan 2017 - Perşembe 21:35
 
İşte referandumun kesin sonuçları
YSK Başkanı Sadi Güven, düzenlediği basın toplantısıyla referandumun kesin sonuçlarını açıkladı. Buna göre 'Evet' oylarının oranı yüzde 51,41 olurken, 'Hayır' oylarının oranı yüzde 48,59 olarak gerçekleşti.
- Haberi
İşte referandumun kesin sonuçları

Yüksek Seçim Kurulu, 16 Nisan'da yapılan anayasa değişiklik referandumunun kesin sonuçlarını açıkladı.

Açıklamayı YSK Başkanı  Sadi Güven, düzenlediği basın toplantısıyla yaptı.

Sadi Güven açıklamasında şunları sözledi:

Yurt dışında 57 ülke ve 127 temsilcilikte, yurt içinde halk oylaması gerçekleştirilmiştir. Seçim akşamı oy verme süresinin bitiminden şu ana kadar sandıkların sonuç bilgileri, tutanaklar, yurt dışı dahil SEÇSİS aracılığı ile seçime katılan ve talepte bulunan partilere eş zamanlı olarak gönderilmiştir. Partilerin bilişim uzmanları SEÇSİS'e davet edilerek seçim sonuçlarını takip etmeleri sağlanmıştır.

 

"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLMİŞTİR"

Evet oyu verenler yüzde 51,41', 'Hayır' oyu verenlerin sayısı ise yüzde 48,59 olarak gerçekleşmiştir. Bu sonuçlara göre,  Türkiye Cumhuriyeti anayasasının değişikliklerinin halk oylamasına sunulması hakkındaki kanun hükümleri uyarınca, 16 Nisan'da yapılan referandumda geçerli oyların yarısından çoğunun 'Evet' olarak gerçekleştiği, anayasa değişikliğinin Türk milleti adına kabul edildiği kurulumuzca onaylanmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, referandumun, kesin, sonuçları,
Yorumlar
Haber Yazılımı