Haber Detayı
14 Aralık 2018 - Cuma 15:01
 
İSU'dan Uyarı!
Kocaeli'nin yüksek kesimleri kar yağışı ve soğuk havanın etkisi altına girdi. Buna bağlı olarak donma tehlikesi olan sayaçlar için İSU vatandaşı uyardı.
Kocaeli Haberi
İSU'dan Uyarı!

Kocaeli'nin yüksek kesimleri kar yağışı ve soğuk havanın etkisi altına girdi. Buna ek olarak sıcaklıkların düşmesinden dolayı, açık ortamlarda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerekmektedir. İSU böyle bir duruma karşı vatandaşa ne yapması gerektiği konusunda bazı bilgiler verdi.

ŞUNLARI YAPIN

Kışın iyice kendini htirmesi ile beraber bazı sorunlarda her an kapımızı çalabilir. Bunlardan biride su sayaçlarının donma tehlikesi. Bu tehlikeye karşı İSU Genel Müdürlüğü neler yapılması konusunda bilgilendirici bir yazı yayınladı. Buna göre eğer su sayacınız dondu ise, sayaçlar soğuğu geçirmeyecek şekilde talaş ve cam yünü destekli malzemeler ile sarılmalıdır.

İSU’YA BİLDİRİN

Alınan önlemlere rağmen su sayacı donmuş ise üzerine kesinlikle sıcak su dökülmemesi ve herhangi bir şekilde ısıtılmaması uyarısında bulunan İSU, böyle bir durumda kendilerini 185 arıza ihbar hattından arayabileceklerini de belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSU'dan, Uyarı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı