Haber Detayı
23 Kasım 2016 - Çarşamba 10:34
 
İSU – KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ
İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut’u ağırladı. Genel Sekreter Dr. Akbulut ile makamında bir süre görüşen Genel Müdür İlhan Bayram, ülkemizin önemli üniversiteleri ile işbirliği içinde olduklarını söyledi.
Kocaeli Haberi
İSU – KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ

 

ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİNE ÖNEM

Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın ardından KOÜ Genel Sekreterliği’ne geçen Dr. Fatih Akbulut, Genel Müdür  İlhan Bayram’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten dolayı teşekkür eden Genel Müdür İlhan  Bayram, ülkemizin önemli eğitim kurumları olan Kocaeli ve Gebze Teknik Üniversiteleri (GTÜ) ile işbirliği içinde olduklarını söyledi. Teknolojik yeniliklerin öncü kurumu olduklarını vurgulayan İSU Genel Müdürü, istihdam ettikleri personelin ağırlık kısmını üniversite mezunları oluşturduğunu anlattı. Kurumda çalışan onlarca personelin yüksek lisans ve doktora yaptığını aktaran Bayram, Kocaeli Üniversitesi’nin özellikle mühendislik alanında başarılı çalışmalara imza attığını kaydetti

 

EĞİTİM,MÜHENDİSLİK VE ARAŞTIRMA

İki kurum arasında karşılıklı işbirliğini artırmak istediklerini söyleyen İSU Genel Müdürü İlhan Bayram,”Kocaeli’nin altyapıda marka kurumu olarak, üniversiteler ile işbirliğine büyük önem veriyoruz. Çeşitli meslek guruplarında başta mühendisler olmak üzere yüzlerce üniversite mezunu personeli istihdam ediyoruz. Şimdiye kadar KOÜ ve GTÜ ile işbirliği içinde olarak projeler gerçekleştirdik ve personelimize yüksek lisans eğitimleri yaptırdık. Ülkemizin ve Kocaeli’mizin en önemli eğitimi kurumu olan KOÜ ile özellikle eğitim, mühendislik ve araştırma geliştirme konularında işbirliğimizi karşılıklı olarak geliştirmek istiyoruz.”dedi.

 

İSU, BAŞARILI PROJELERE İMZA ATIYOR

Sıcak karşılamadan dolayı teşekkür eden KOÜ Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, İSU Genel Müdürlüğü’nün konusunda uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından yönetimi ile başarılı çalışmalara imza atıldığını söyledi. Üniversite olarak kurumlar ve sanayi kuruluşları ile işbirliğine önem verdiklerini ifade eden Dr. Akbulut, KOÜ’nün akademik tecrübelerini ve projelerini her zaman paylaşmak istediklerini kaydetti. İSU Genel Müdürlüğü ile eğitim ve projeler konusunda işbirliği geliştirmek istediklerini de belirten KOÜ Genel Sekreteri, Kocaeli’nin marka şehir olmasında İSU’nun yaptığı yatırımlar ve projelerin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSU, –, KOCAELİ, ÜNİVERSİTESİ, İŞBİRLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı