Haber Detayı
29 Aralık 2015 - Salı 09:07
 
İSU UYARDI!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü bölgemizin, Çarşamba gününden itibaren hissedilir derecede sıcaklık düşüşlerinin beklendiği belirterek “su sayaçlarının donma tehlikesine karşı” uyardı.
Kocaeli Haberi
İSU UYARDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; bölgemizin, Çarşamba gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve kar yağışlı havanın etkisine girileceği ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşlerinin beklendiği belirtilmektedir. Önümüzdeki Pazar gününe kadar devam edecek ve etkisini sürdürecek yoğun kar yağışı ve düşen hava sıcaklıklardan dolayı açık ortamlarda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerekmektedir. 

Su sayaçları, soğuğu geçirmeyecek şekilde talaş veya cam yünü destekli malzemeler ile sarılmalıdır. Alınan önlemlere rağmen su sayacı donmuş ise üzerine kesinlikle sıcak su dökülmemeli ve herhangi bir şekilde ısıtılmamalıdır. 

Abonelerimizin, alınan önlemlere rağmen donan su sayaçlarını Kurumumuzun 7 gün 24 saat faaliyet gösteren arıza ihbar merkezi ALO 185 hattına bildirmeleri gerekmektedir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSU, UYARDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı