Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 16:21
 
İSU'ya Ödül
Kocaeli Haberi
İSU'ya Ödül

İnsanlığın var oluşunda ve devamında en büyük etken tartışmasız “su” dur. Suya yapılan hizmetin,” İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı etrafında şekillendiğini söylemek mümkündür.’’ Bu bağlamda şehirleri yöneten; gerekli ve birbirinden değerli hizmetleri yapan Kurumların başında şüphesiz ‘’Su ve Kanalizasyon İdareleri’’ gelmektedir.

Kocaeli’ne hizmet veren önemli kurumların başında gelen İSU Genel Müdürlüğü, kuruluş misyonuna uygun olarak yenilikleri denemekten çekinmiyor ve her geçen gün daha da genişleyen bakış açısı ile hizmet yolculuğuna devam ediyor. Yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken Kurum, Türkiye’de yeniliklerin kurumu olarak adından sıkça söz ettiriyor.

İSU Genel Müdürlüğünün hayata geçirdiği önemli projelerden biri olan “Yüksek Tüketim Projesi” ile; hizmet sahasında bulunan yüksek tüketimli abone sayaçlarının performans analizlerinin  düzenli olarak yapılması,sayaçların çalışma ve montaj şartlarının iyileştirilmesi, tahakkuk ve ölçüm kayıplarının  azaltılması, sayaç ve tüketim ilişkisinin sürekli izlenerek analizlerinin yapılması, sonuçlarının bir merkez yazılıma GSM hattı üzerinden alınarak faturalama, sorgulama, alarm ve  iş emri oluşturma vasıtasıyla etkili bir hale dönüştürülmesi, su gelirlerinin artırılması, su rezervlerinin korunması ve abonelere verilen hizmet kalitesinin artırılması sağlanmıştır.

Aynı proje ile yüksek tüketimli aboneler, kendileri için hazırlanan web portalı üzerinden tüketimlerini saatlik, günlük, aylık ve yıllık olarak görebilmekte, üretim planlamalarını net bir şekilde yapabilmektedir. 

11-13 Ekim 2018 tarihlerinde sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma odaklı İstanbul Su Kongresi ve Fuarı, düzenlendi. Türkiye’nin su yönetimi, yeni teknolojiler ve su endüstrisinin geleceğine dair oturumların gerçekleştiği kongrede; İSTSU İstanbul Su Kongresi ve Fuarı’yla eş zamanlı akademik oturumlar gerçekleştirildi. Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen;Tarihi, kültürel ve mimari açıdan ulusal zenginliğimizin ele alındığı; suyun yönetimi ve geleceği gibi konuların akademik perspektifle masaya yatırıldığı kongrede Kocaeli’de suyun geleceğine yön veren ve Kocaeli’de içilebilir kalitede ve sağlıklı suyun teminatı olan İSU Genel Müdürlüğü Yüksek Tüketim Projesi ile ‘’İSTSU Erişilebilirlik Ödülüne” layık görüldü.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi Ana Salonunda düzenlenen ödül töreninde,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İSU’nun Yüksek Tüketim Projesi ile  kazandığı “İSTSU Erişilebilirlik Ödülünü” İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy’a takdim etti.

Kurum’un aldığı ödülden dolayı büyük onur duyduklarını ifade eden İSU Genel Müdürü Ali Sağlık; “Kocaeli’de son teknoloji ile altyapı ve işletmecilik hizmetleri yürütüyoruz. Şehrimizin geleceği için; birbiri ardına vizyon projeler hayata geçirerek vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltiyoruz. Türkiye’de birçok su ve kanal idaresine öncülük ediyoruz. Bizden ilham alan kurumlara baktığımız zaman ne kadar önemli bir misyona sahip olduğumuzu anlıyoruz. Sürdürülebilir, akılcı ve yenilikçi projelere imza atan bir Kurum olarak; dünyamız açısından hayati öneme sahip ve doğada kısıtlı bulunan, kullanılabilir  suya olan ihtiyacın her geçen gün arttığının bilinci ile yatırımlar yaparak geleceğimize  verdiğimiz değeri ortaya koyuyoruz. Elbette biz bu hizmetleri yaparken karşılık beklemiyoruz. Ama şu da bir gerçek ki, “marifet iltifata tabidir.” Aldığımız bu ödül heyecanımızı tazeledi. İnşallah bundan sonra da Kurumumuza birbirinden değerli ödüller kazandırmayı hedefliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSU'ya, Ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı