Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 10:57
 
İttifak zafere inanıyor!
Millet İttifakını oluşturan partilerden CHP ve İYİ Parti Gebze’de buluştu. İttifak’ın CHP’li Adayı Recep Dursun, İYİ Parti’ye projelerini anlatarak, 1 Nisan’da seçim zaferi yaşayacaklarını söyledi.
Gebze Haberi
İttifak zafere inanıyor!

HABER: ÖMÜR KAVRAN

31 Mart Yerel seçimlerinde Gebze’de İttifak yapan CHP ve İyi Parti İlçe örgütleri buluştu. CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İttifakın Başkan Adayı Recep Dursun ile birlikte İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette ilk olarak konuşan ev sahibi İYİ Parti İlçe Başkanı Özhan Öztürk, üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek, “Bu süreçte umut ederiz ki kimseyi kırmamışızdır. Önümüzde ki süreçte İYİ Parti ve CHP yöneticileri olarak, birlik ve beraberlik içinde bu günleri atlatırız. Recep beye hayırlı olsun. Çıktığımız bu yılda Allah yardımcımız olsun. Bizim tabanımızda sıkıntı yok, herkesin sevdiği ve kabul gören bir aday.“dedi.

1 NİSAN SABAHI BAYRAM OLACAK

CHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz yaptığı konuşma da seçim zaferine olan inancını belirterek, “İYİ Parti ve CHP, İkinci kez İttifak yaptı. Ümit ediyorum ki bu İttifak Gebze’de sonuç verecektir. Şuna inanmalıyız ki çok iyi durumda. Bu Belediyeyi el birliğiyle, güç birliğiyle kazanacağız. Kazanmaktan başka çaremiz yok. Değişim ve dönüşümün yerel yönetimlerle başlayacağına inanıyorum. Gebze’de değişim olması gerektiğine yürekten inanıyorum. Gebze değişirse Türkiye değişir. Gebze Türkiye’nin aynasıdır. Farklı konuları oturup değerlendireceğiz. Bu uyumlu yapı bozulmayacaktır. 1 Nisan sabah bayrama birlikte uyanacağız. 1 Nisan’da hep birlikte sevineceğiz. Adayımız duruşuyla, iş hayatıyla, aile yaşantısıyla topluma örnek olmuş bir kişidir toplumda güzel karşılığı vardır. Hiç bir sıkıntımız yoktur. Tek yapmamız gereken daha çok çalışmaktır.”diye konuştu. 

DURSUN: BEKA SEÇİMİ

Millet İttifakı’nın Gebze Belediye Başkan Adayı Recep Dursun ise tıpkı MHP Lideri Bahçeli gibi Beka seçimi olduğuna dikkati çekerek, “Bizler inandık ve bir yol çıktık. Millet İttifakı sadece seçim İttifakı değildir. Seçim ittifakından anlamı daha büyüktür. 2002’den beri iktidar olan AK Parti’nin Türkiye’yi getirdiği noktayı gördükten sonra Türkiye’nin geleceğini kurtarmanın bizi bir araya getirdiğini, beka meselesi olduğunu görmek gerekiyor. 24 Haziran’la başlayan somut adımlarla beraber 31 Marta kadar sürecek bir ittifak süreci var. Gebze’de yaşayan herkesin ayrım olmaksızın, huzurunu ve sağlığını sağlamak için, Gebze’nin yaşanabilir kent olması için sorumluluk alıp yola çıktık. Birlik ve dayanışma içinde gücümüzü bileştirerek, 1 Nisanda yeni bir güne uyanacağız. Bundan dolayı herkesten destek bekliyoruz. Tertemiz işler, güzel düşlerle gerçekleşir. 1 Nisan sabahında Güzel bir Gebze’ye uyanacağız.

TAPU SORUNU ÇÖZÜLECEK

Hürriyet ve Yavuz Selim’de ki tapu sorunuyla ilgili konuşan Dursun, “Hürriyet ve Yavuz Selim vicdan meselesidir. 40 yıllık bir mahalle, insanlar canlarını dişe takmış durumdalar. Yerel yöneticilerin görevi orada ki insanları rant olarak görmek değil, işgalci görmek değil. İnsanlar orada bedel ödüyor. Hala orada doğalgaz yok. Canın bedeli olmaz. Oralarda yapılması gereken bir tek şey var. Mevcut durumuyla parselasyon, bedelini ödemiş olanlara bedelsiz, ödememiş olanlar da emlak bedeli üzerinden tapuları verilmeli. Sadece tapu vereceğiz ifadesi yetmiyor. Önce orada ki insanlara tapuları verilecek, bedelini ödemiş olanlara bedelsiz, ödememiş olanlara da emlak bedeli üzerinden Belediyeyi kazandığımız zaman vereceğiz.

PROJELERİNİ ANLATTI

Projelerinden bahseden Başkan Adayı Recep Dursun, “Biz her sokaktan 3 temsilci seçip, mahalle meclisleri oluşturacağız. 160 kişilik mahalle meclisi sorunları masaya yatıracak, hangi hizmetleri istiyorlarsa onlar seçecek, biz de öncelikle yapılabilirlik sırasına göre teknik destek, projelendirme ve kaynak aktarma olacaktır. Bu hizmetler o mahallede ki işsizlerimiz çalışacak ve istihdam da sağlayacak. Mahalle meclisinden gelen temsilcilerle Kent Meclisi oluşturacağız. Kent Konseyini sağlam bir şekilde oluşturacağız. İçerisine Muhtarları, STK’ları, Meslek odalarını koyarak Kent meclisi oluşturacağız. Belediye Mülkiyetinde olan tarım alanlarını imara açmayacağız, üretim kooperatifleri oluşturacağız. Böylelikle sağlıklı gıdalar üreteceğiz. Gebze’de mezbahane yok. Biz her mahallede halk gıdalar kuracağız. Vatandaşlarımızın ekonomisini ve sağlığını düşünerek bunları yapacağız. Şehit ve Gaziler üzerinden siyaset yapılmasın. Hakları teslime edilsin. 1 Nisan’da geldiğimiz zaman şehit ailelerimize mülkiyet edinmelerini sağlayacağız. Oturdukları arsalar belediyeye aitse bedelsiz onların olacak. Bu topraklar için bedel ödeyenlere bizlerin de bedel ödemesini gerekiyor. “diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İttifak, zafere, inanıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı