İYİ Parti Kocaeli Düzce'de!
Haber
17 Eylül 2019 - Salı 09:25
 
İYİ Parti Kocaeli Düzce'de!
İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı, İYİ Parti Kocaeli İl Kadın Politikaları sorumlusu İl Başkan yardımcısı Pelin Dönge ve Kadınlardan sorumlu ilçe başkan yardımcıları Düzce'ye yardım ziyareti gerçekleştirdi.
Kocaeli Haberi
İYİ Parti Kocaeli Düzce'de!

Temmuz ayında aşırı yağışlar sonucu meydan gelen sel afeti sebebiyle hayatlarını kaybeden ve yapıları hasar gören vatandaşların mağduriyetlerinin hala devam etmesi üzerine İYİ Parti Kocaeli İl Kadın Politikaları biriminin üstlendiği yardım kampanyası ve Düzce ziyaretine İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve İl Başkanı Şanbaz Yıldız da eşlik etti. İlk olarak Düzce İl Başkanı Yunus Özer, Düzce İlçe Başkanı Kadir Erdoğan, Düzce Kadın Politikaları Başkan yardımcısı Nuran Sayman ile İl binasında buluşan Kocaeli'den gelen heyet daha sonra basın açıklamasında bulundu.

ÜÇÜNCÜ BİR YOL; İYİ BİR YOL

Konuşmasına basın mensuplarını selamlayarak başlayan Lütfü Türkkan, İYİ Parti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkkan, "İyi partiyi bir bu tarafa bir bu tarafa yamamaya çalışan insanlara birkaç sözüm var. İYİ Parti demokrasiyi iliklerine kadar hisseden kurucularının bulunduğu bir parti. Biz demokrasi mücadelesi vererek bir parti kurduk. Demokrasiyi içselleştirmeye hiç kimseyle beraber olmayacağız. Terör örgütünü bilgine kadar lanetlemiş bir parti olarak terör örgütünü Türkiye'ye verdiği zararları her gün dile getiren bir parti olarak TEM'e örgütünü destekleyen hiç kimseyle yan yana olmayacağız. Terör örgütünü hoş görenlerin, onların dilleriyle konuşanlarla da asla bir arada olmayacağız. 3. yolumuz var; Türkiye'yi refaha hedefleyen, insanları demokrasi içerisinde özgürce yaşatan, insanların yargıya güvendiği, demokrasiyi sonuna kadar htiği bir rejimin kurucusu olan bir yol var, Atatürk'ün işaret ettiği laik, Türkiye yolu. Türk milliyetçilerinin buluştuğu nokta da orasıdır. Biz bu yolda kendi başımıza devam edeceğiz. O yüzden kimse bizi ne o ne de buna yamamaya kalmasın. Ne PKK ile yürüyen ne de 17 yıldır Türkiye’yi soyup soğana çevirenlerin yolu değildir. 3. Bir yol; İYİ bir yol" dedi.

HASAR TESPİTİ KRİTERLERİ AÇIKLANMADI

Son yılların en büyük sel felaketi üzerinde duran Türkkan, Konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında: Sel felaketinde hasar tespitinde hangi kriterler alındığı henüz açıklanmadı. İncelemelerde bu zararlar toplamının ne kadar olduğu henüz hiç kimse bilmiyor. Vatandaşlar bu zararlara karşı aydınlatılmalı. Selde zarar gören köylerin, yapıların ivedilikle yapılması için gerekli çalışmaların bir an önce tamamlanması gerekiyor. “ dedi. Basın toplantısından sonra büyük hasar gören Akçakoca Uğurlu köyüne ziyarette bulunarak bölge halkının sorunları ve talepleri dinlendi. Son olarak kampanya neticesinde toplanan çeşitli malzemeler vatandaşlara dağıtıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Kocaeli, Düzce'de!,
Yorumlar
Haber Yazılımı