Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 15:31
 
İyi parti yeniden yapılanıyor
İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı, yeniden yapılanma sürecine girdi. Yıldız, olağan kongrelere kadar mevcut başkanlarıyla devam edecek ve il yönetim kurulunda değişiklikler olacak.
Siyaset Haberi
İyi parti yeniden yapılanıyor

İYİ Parti Kocaeli İl başkanı Şanbaz Yıldız, partinin Kocaeli ilinde yeniden yapılanacağını açıkladı. İYİ Parti geçtiğimiz haftalarda Ankara’da tüzük değişikliği ile ilgili olağanüstü kurultayı topladı. Tüzüğün değişen maddeleri doğrultusunda da tüm il ve ilçelerde partinin yeniden yapılanma ve büyüme sürecine girileceği belirtildi. Bu yapılanmayla ilgili Çarşamba günü genel merkeze giden İl Başkanı Şanbaz Yıldız, burada Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile yaptığı görüşme neticesinde, Kocaeli’de olağan kongreye kadar mevcut ilçe başkanlarıyla devam etme kararı aldıklarını ifade etti.

MEVCUT BAŞKANLARIMIZLA DEVAM EDECEĞİZ

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız şunları kaydetti; “Olağan kongre süreci ilçelerimiz için 2020 yılının şubat ayı, il kongremiz için ise 2020 yılının  mart ayı itibariyle başlayacaktır. Dolayısıyla o tarihlere kadar atama yönetimlerle devam edilecektir. Genel ve yerel seçimler nedeniyle birçok ilçe yönetimlerimizde ve il yönetim kurulumuzda adaylıklardan dolayı eksilmeler oldu. Bu eksiklikleri tamamlamak için yeniden yapılanma sürecine gideceğiz. Kocaeli Milletvekilimiz ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ve Teşkilat Başkanımız Sayın Koray Aydın Bey’le istişare yaptık. Tüm ilçelerimizi masaya yatırarak geniş bir değerlendirme fırsatımız oldu. Seçim süresince tüm ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ellerinden gelen her türlü çabayı sarf etmişlerdir. Bu nedenle mevcut ilçe başkanlarımızın tamamı ile yola devam edeceğiz.

İL YÖNETİMİNDE DE DEĞİŞİKLİK OLACAK

Yönetim kurulu kadrosunda eksiklikler olmayan ilçelerimizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Kandıra, Gölcük, Karamürsel, Başiskele ve Kartepe ilçelerimiz mevcut ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu ile olağan kongre sürecine kadar bu şekliyle devam edeceklerdir. Diğer taraftan, İzmit ilçemiz başta olmak üzere, Gebze, Darıca, Dilovası, Çayırova, Körfez ve Derince ilçelerimizde ise mevcut ilçe başkanlarımızın hazırlayacağı yeni yönetim kadroları ile yola devam edeceğiz. Akabinde il yönetim kurulu da yeniden şekillenecektir. Olağan kongre sürecinde il ve ilçe teşkilatlarına aday olmak, her partilimizin en doğal hakkıdır. Ancak o zamana kadar parti içi mücadele adına ilçe başkanlarımızı ve yönetimlerini yıpratma girişimlerine de müsaade etmeyeceğiz. Tüm ilçe başkanlarımızın ve yönetim kurullarının arkasında duracağız, onların yanında olacak.

İLÇE ATAMALARINI YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

İYİ Parti, güçlü bir ailedir. Kimse partinin üstünde değildir. Parti üyesi olan her arkadaşımızın bizleri elbette ki eleştirme hakları vardır, ancak eleştiri sınırını aşarak partiyi parçalama girişimlerine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bunu yapanlarla ilgili parti tüzüğümüzün belirttiği disiplin kuralları harfiyen işletilecek ve bu tip girişimlere tenezzül edenlerle partimizin ilişiği kesilecektir. Önümüzdeki haftadan itibaren, ilçe atamalarını yapmaya başlıyoruz. Daha sonra ilk ve en önemli vazifemiz, ilçelerimizde hızlı bir şekilde üye kampanyaları başlatmak olacaktır. Kongrelere giderken mümkün olduğu kadar fazla üyemizle en demokratik şekilde kongrelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, parti, yeniden, yapılanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı