İzmit Meclis üyeleri birbirine girdi!
Haber
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:59
 
İzmit Meclis üyeleri birbirine girdi!
İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında mecliste Türk bayrağı tartışması yaşandı. Meclis Sonunda AK Parti ve CHP gurubu birbirine girdi.
Kocaeli Haberi
İzmit Meclis üyeleri birbirine girdi!

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında mecliste Türk bayrağı tartışması yaşandı. Meclis Sonunda AK Parti ve CHP gurubu birbirine girdi.  İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısına Türk Bayrağı tartışmaları damga vurdu. Türk Bayrağı ile yapılan eleştirilere ve AK Partililerin çeşitli konulardaki önergelerine cevap veren Hürriyet, bütün ilçe belediyeleri gibi kendilerinin de ilaçlamalarda sıkıntıları olduğunu, Cedit Kentsel Dönüşüm projesiyle ilgili Büyükşehir Belediyesi ile bu konuda görüşeceklerini belirtti. Mustafa Soydabaş önergeleri konusunda kendisini konuşturmadığı için eleştirilerde bulundu. AK Partiler konuşturulmadıkları gerekçesiyle salondan ayrılırken ortalık bir anda karıştı. CHP ve AK Partililer birbirine girdi. Salonda bulunan izleyiciler de tartışmaya karıştı.

AK PARTİLİLER MUHALEFET OLAMIYOR

İzmit Belediye Meclisi toplantısının ardından CHP Meclis Grubu tarafından basın toplantısı yapıldı. Açıklamayı CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar yaparken, yanında CHP'li meclis üyeleri de yer aldı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Çakar, “İzmit Belediyesi’nde bugün maalesef AK Parti Meclis grubu tarafından önceden planlanmış olduğu açık bir şekilde belli olan provokasyon amaçlı acemice bir tiyatroya tanık olduk. Biz AK Parti’nin provokasyonlarına, kışkırtmalarına AK Parti’nin 18 yıllık iktidarından oldukça alışığız. Ancak AK Partili meclis üyeleri muhalefet kelimesinin anlamına henüz nail olamadıklarını bir kez daha anladık.

MUHALEFETİ ÖĞRETECEĞİZ

Anlaşılan o ki; Biz AK Parti’ye kent yönetimini öğreteceğimiz gibi muhalefeti de öğretmek zorunda kalacağız. Zamanında belediyelerinden TC ibaresini kaldırıp, andımızı yasaklayanlar bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı üzerinden muhalefet çabası içerisine girmelerini gülerek karşılıyoruz. Türk Bayrağı ve Atatürk bizim kutsalımızdır. Kimseyle bu konuyu tartışmayız ve tartıştırtmayız Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki; İzmit Belediyesi Meclis gündeminde olmayan ve önerge niteliği dahi taşımayan ve tamamen provokasyon amaçlı olduğu açık olan konulara belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet tarafından gayet sakin bir dille cevap verilmiştir.

ALGI YARATILACAK YER DEĞİL

Kimsenin burada milletimizin üzerinde algı yapmaya çalışacağı yer değildir. Kimsenin de burada alelacele yazdığı tiyatroyu oynamasına müsaade etmeyiz. Bizler her zaman olduğu gibi AK Parti’nin beceremediği ve her şartta nefret ifadelerini kullandığı için pek bilmediği sevgi dilini kullanmaya devam edeceğiz. İzmit halkı barış ve huzur içinde yaşamak için bize yetki vermiştir. Bizler de bu kentin huzur içinde yönetmek için var gücümüzle devam edeceğiz. Bizler provokasyonlara mahal vermeden insan ve parti ayrımı yapmadan bu kenti yöneteceğiz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

İzmit Belediye Meclisi toplantısının ardından AK Parti Meclis Grubu tarafından da bir basın toplantısı yapıldı. AK Parti Grup Başkan Vekili İzmit İlçe Başkanı Ali Güney açıklama yaptı. Mecliste yaşanan olaydan üzüntü duyduklarını belirten Ali Güney, “TBMM’de en çok önerge veren benim diyen başkan hanım, şehrimiz için bir tane bile önergeye tahammül edemiyor. Belediye Meclis yönetmeliğine göre kendisi bu önergeleri alıp oylayıp gündeme dahil etmek durumundayken, kabul etmeyip önergelerin bir tanesini dahi tam manasıyla okumamış, belli kısımları kendine göre konuşup toplantıyı kapamıştır. Kendisi en büyük diktatörlüğü yapmakta, maskesi düşmekte. Fatma Hanım’ın gerçek yüzünü halkımız çok kısa zamanda görecektir. Biz bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Meclis, üyeleri, birbirine, girdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı