Haber Detayı
31 Aralık 2017 - Pazar 12:24
 
KAISİAD'DAN KARAOSMANOĞLU'NA ZİYARET!
Başkan Karaosmanoğlu, Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (KAISİAD) makamında konuk etti.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Başkan Karaosmanoğlu, “Rabbim bizi vatansız, bayraksız ve ezansız bırakmasın”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) Başkanı Meşaik Karakuş ile yönetimini makamında konuk etti. Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Karakuş, Başkan Karaosmanoğlu’nu Kars’a davet etti. Vatan toprağının çok kutsal olduğunu görüşmede vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Rabbim bizi vatansız, bayraksız ve ezansız bırakmasın. Millet olarak bugünlerde daha bir ve beraber olmalıyız” dedi.

KARAKUŞ, “YAKLAŞIK 100 ÖĞRENCİYE BURS VERİYORUZ”

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Meşaik Karakuş’da görüşmede şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden beri eğitime hep öncelik verdik. Her yıl yaklaşık 100 öğrenciye burs veriyoruz. Eğitime desteğimizin yanında üyelerimizin tanışması ve kaynaşması için çalışmalar yapıyoruz. İşadamlarına yönelik eğitim ve seminerler düzenleyerek bilinçlenmelerine yardımcı oluyoruz.”

“BU ÜLKE VE KENT HEPİMİZİNDİR”

KAISİAD’nin amacına uygun olarak üyelere ve işadamlarına yönelik iş ve fuar gezileri düzenlediklerini vurgulayan Karakuş, “Dernek olarak her yıl Sarıkamış Kayak Merkezi’ne üyelerimizle birlikte ziyaret ve gezi düzenliyoruz. Kars’ın tanıtımı ve turizm noktasında gelişmesi içinde çalışmalar yürütüyoruz” ifadelerini sarf etti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, “Kocaeli, Anadolu’nun bir mozaiğidir. Kentimizde ki huzurun ve güzelliklerin devamı için tüm sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte projeler üretiyoruz. Bu ülke ve kent hepimizindir. Sahip çıkarak milletimizin ve devletimizin kalkınması için canla başla çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: KAISİAD'DAN, KARAOSMANOĞLU'NA, ZİYARET!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı
('.yukaricik').css('bottom','218px');