Haber Detayı
20 Ağustos 2018 - Pazartesi 10:16
 
KABE'DE KORKU DOLU ANLAR
Hac görevi için Mekke'de bulunan hacı adaylarını akşam saatlerinde meydana gelen yağmur ve fırtına korkuttu. Kameralara yansıyan korkunç görüntülerde Kabe'nin de örtüsü açıldı.
- Haberi
KABE'DE KORKU DOLU ANLAR

Hac farizasını yerine getirmek için Mekke'de bulunan hacı adaylarını akşam saatlerinde meydana gelen yağmur ve fırtına korkuttu. Çadırları yerinden sökecekmiş gibi esen rüzgar, yağmur ve hacı adaylarının paniği anbean kameralara yansıdı.

Mekke şehir merkezinde ise şiddetli rüzgar sebebi ile ağaçlar yan yattı, Kabe'nin örtüsü meydana gelen fırtına sebebi ile açıldı

HACI ADAYLARI ZOR ANLAR YAŞADI

Akşam saatlerinde Arafat'ta hacı adayları önce kum fırtınası ile karşılaştı, hava karardı. Ardından şiddetli yağmur başladı. Fırtına ve yağmur nedeniyle hacı adayları zor anlar yaşadı.

HIZI 90 KM'YE ÇIKTI, ELEKTRİKLER KESİLDİ

Fırtınanın saatteki hızı yer yer 90 km'ye kadar ulaştı. Arafat'ta hacı adaylarına tahsis edilen büyük çadırlar rüzgardan etkilenirken herhangi bir devrilme hadisesi yaşanmadı. Güvenlik sebebi ile çadırlara verilen elektrik kesildi. Fırtınaya Mina'da yakalanan hacı adaylarının bazıları hafif olarak yaralandı. Yaralılara sağlık ekipleri tarafından anında müdahale edildi.

KUM FIRTINASI DA GÖZLENDİ

İlerleyen saatlerde Mekke'den vakfe için Arafat'a çıkan hacı adaylarının yakalandığı kum fırtınası sona erdi. Arafat'ta çadırlara yeniden elektrik verilmeye başlandı. Çadırlardaki klimaların yeniden çalıştırıldığı ve hacı adaylarının dinlenmeye çekildiği bildirildi.

KABE'NİN ÖRTÜSÜ AÇILDI

Mekke şehir merkezinde ise şiddetli rüzgar sebebi ile ağaçlar yan yattı, Kabe'nin örtüsü meydana gelen fırtına sebebi ile açıldı. Kabe'nin büyük bir kısmını daha önce hiç açık görmeyen hacılar şaşkınlık yaşadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KABE'DE, KORKU, DOLU, ANLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı