İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Su Altına Yolculuk
Su Altına Yolculuk
Dev Proje
Dev Proje
Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 14:34
 
“Kadınlar çalışmaya mecbur bırakılarak aile bütünlüğü çökertildi…”
KOCAELİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANINDAN SKANDAL AÇIKLAMA
Kocaeli Haberi
“Kadınlar çalışmaya mecbur bırakılarak aile bütünlüğü çökertildi…”

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Barutçu kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet konusunda bir basın açıklamasında bulundu. Barutçu basın açıklamasında kadınların çalışarak ekonomik özgürlüğünü kazanmasının aile bütünlüğünü bozduğunu ileri sürdü. Sözde yeni Emine Bulut vakalarının yaşanmaması için açıklamada bulunan Barutçu açıklamasında kadınların işe giderek de aile bütünlüğünün yerle bir edildiğini savundu. 

İşte Barutçu’nun ‘Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet’ başlıklı yayımladığı ancak konu ile uzaktan yakından alakası olmayan skandal açıklaması; “Son yıllar da ülkemiz de şiddete maruz kalan hanım efendi kardeşlerimizin sayıları ne yazık ki günden güne hızla artmakta ve ölümlerle sonuçlanan vakalarla karşılaşılmaktadır. Bir başka Emine Bulut’ların acısının yaşanmaması için, sorumlu ve yetkili mercilerce bu hadiselere sebebiyet veren etkenlerin tespit edilerek çözülmesi hususundaki çalışmalar acilen başlatmalıdır. Günümüzde kadınlara iş imkanı sağlamak ya da çeşitli istihdam sahaları açma çabaları ne yazık ki kadınların refah düzeyini iyileştirmediği gibi onları çalışmaya mecbur bir konuma sokmuştur. Bir erkeğin evine bakamayacağı bir yaşam alanında kadınlar çalışmaya mecbur bırakılarak aile bütünlüğü çökertilmiş, evinden ailesinden çocuklarından kısacası onu hayata bağlayan sevgi saygı ve değer gördüğü dünyadan kopartılarak ekonomik özgürlük kazanma adı altında iş hayatına atılmaya mecbur bırakılmıştır.

 

 

AİLE BÜTÜNLÜĞÜ YERLE BİR EDİLDİ

Kadınlarımız ne yazık ki evden işe işten eve mekikler dokuyarak aile bütünlüğü yerle bir edilmiş tüm bir aileyi geçindirebilme yükü kadınların ve hatta çocuk yaştaki aile bireylerinin üzerine yıkılmış, okul yerine çalışmayı seçmek zorunda bırakılmışlardır. Bugün ülkemizde kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi hususunda ne yazık ki konuşmaktan ve laf üretmekten öteye geçemeyenler, bu acı olaylar karşısında sadece üzüntülerini dile getirip ve kınama açıklamaları yapabilmişlerdir.  Günden güne artış gösteren kadın ve çocuğa yönelik şiddet olaylarının önüne geçilmesi amacıyla ne eğitimde ne yasalarda, sorun tespiti ve bu sorunların giderilmesi hususunda ki çalışmalarda gereken yeterliliği gösterememişlerdir.

YENİ EMİNE BULUTLAR OLMASIN

Dış etkenlerden her zaman çok fazla etkilenen çocuklarımızda ne yazık ki ahlak ve maneviyat ile bağdaşmayan kültürel değerlerimizle uzaktan ve yakından alakası bulunmayan aileyi aile yapan özellikleri hiçe sayan bu hadiselerle karşılaşmak da bu olaylara şahit olmakta ve henüz küçük yaşta bu olumsuzluklardan etkilenerek, ne acı bir gerçektir ki yarının mağdurları ya da mağdur edicileri olmaları noktasında psikolojik olarak etkilenmektedirler. Bir daha böylesi olayların yaşanmaması duası ile kadınlar ve çocuklar ağlamasın. Yeni Emine Bulut’lar olmasın diyorum.”

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kadınlar, çalışmaya, mecbur, bırakılarak, aile, bütünlüğü, çökertildi…”,
Yorumlar
Haber Yazılımı