KAMU HASTANELERİNDE BİR İLK: Dental (Çene) Tomografi Cihazı Darıca’da
Haber
28 Kasım 2016 - Pazartesi 12:53
 
KAMU HASTANELERİNDE BİR İLK: Dental (Çene) Tomografi Cihazı Darıca’da
Dental (Çene) Tomografi Cihazı Artık Kamu Hastanelerinde
Darıca Haberi
KAMU HASTANELERİNDE BİR İLK: Dental (Çene) Tomografi Cihazı Darıca’da

 

 

 

İlimizdeki kamu hastanelerinde daha önce olmayan bir hizmet daha devreye alınacak. DENTAL (ÇENE) Tomografi cihazının Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde kurulumu tamamlandı. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK)  lisansının alınmasını müteakip hastaların hizmetine sunulacak. 

 

Tomografi Cihazının Özellikleri Saymakla Bitmiyor

 

Vatandaşlarımıza büyük bir kolaylık getirecek olan Dental Tomografi cihazı sayesinde tedaviye karar verme süreçleri hızlanacak.  Tomografi cihazı ile yumuşak doku tespiti, kemik yoğunluğu ölçümü, mandibular kanal mesafesi ölçümü gibi tedavi öncesi planlamalar yapılabilecek.

 

Bölgemizde yalnızca Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde mevcut olan Dental Tomografi Cihazı; gömük diş, çatlak, anormal sayıda kanal, kist yayılımı, alvelolar doku, sinüs hastalıklarına rahatlıkla teşhis konabilecek, gerek görülmesi halinde görüntüler üzerinden implant tedavisi yapılabilecek.

 

Ergüney; Günümüz Teknolojisi ile Yarışmak gerekiyor

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney yaptığı açıklamada;     “ önümüzdeki haftalarda TAEK lisansını alır almaz yeni tomografi cihazını Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde halkımızın hizmetine sunacağız. Dental Tomografi cihazı sayesinde nitelikli sağlık hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş olacağız. Günümüzdeki en son teknolojik donanıma sahip olan 3D Tomografi cihazı ile panoramik ve periapikal röntgen ile pozlanamayan alanlar görüntülenebilecek ve çekilen görüntüden kesitler alınıp daha detaylı inceleme imkanı olacak. Günümüzde tıp teknolojisi başdöndürücü bir hızla gelişiyor. Sağlık Bakanlığı olarak bizler de bu yarışta en ön saflarda olmak zorundayız. ”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAMU, HASTANELERİNDE, BİR, İLK:, Dental, (Çene), Tomografi, Cihazı, Darıca’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı