Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 09:04
 
Kandaz; “Ekmeğimizden Elinizi Çekin”
Gebze Arapçeşme Mahalle Muhtarı Remzi Kandaz Gebze’de ekmeğe yapılan zamla ilgili olarak, “Ekmek zammı kabul edilir bir durum değildir.” dedi.
Gebze Haberi
Kandaz; “Ekmeğimizden Elinizi Çekin”

Gebze’de tekli 200 gram ekmek, 1.25 TL çiftli 400 gram ekmek ise 2.50 TL oldu. Yapılan zamma bazı partilerin siyasi temsilcileri tepki gösterdi. Ekmeğe yapılan zamma Gebze Arapçeşme Mahalle Muhtarı Remzi Kandaz da tepki göstererek, “Birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bir de yanıltma aldatma yollu ekmek zammı ile karşılaştık. 250 gramı 1.25 TL olan ekmek sessiz sedasız 400 gramı 2.50 TL olmuş sonuç; 25 zam. Tamam, illaki zam kaçınılmazsa gramajı ile niye oynuyorsunuz 250 gram ekmeği yap 1. 40 yap 1.50 zaten israfın hat safhada olduğu ekmeği 400 gram yaparak hat safhaya ulaşır. Günlük bir ekmek tüketen birine sen iki ekmek ye obez ol demektir bu.

VALİ AKSOY’U ARADIM

Bu arada konu ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımızı aradım ve bu durumun düzeltip, bir an önce yanlıştan dönülmesini istedim. Başkanımız, bizim bu konuda yetkimiz ve her hangi bir yaptırım gücümüz yok dedi. Başkanımıza Sayın Bakanımız zam olmayacak dediği halde bu kabul edilir bir durum değildir dedim. Başkanımız konunun yetkilisinin Vali Bey olduğunu söyledi. Bunun üzerine Vali Beyi aradım ve ona bu durumun ahaliyi çok rahatsız ettiğini bildirdim. Bir an önce bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini söyledim. Vali bey bana konuyla yakından ilgileneceğini ve ne gerekirse yapmaya çalışacağını söyledi.” diye konuştu.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kandaz;, “Ekmeğimizden, Elinizi, Çekin”,
Yorumlar
Haber Yazılımı