Haber Detayı
12 Ocak 2016 - Salı 13:20
 
Kanlı saldırı
Bağdat'ın Şii mahallelerinden Cedide'de bir alışveriş merkezine düzenlenen saldırıda 19 kişi öldü. Aynı saatlerde yapılan diğer saldırılarla beraber ölü sayısı 35'e çıktı
- Haberi
Kanlı saldırı

Mikdadiye semtindeki bombalı saldırıda 4 kişi ölürken Diyala vilayetindeki iki intihar saldırısında 18 kişi hayatını kaybetti. IŞİD, AVM saldırısını üstlendi.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta yüksek güvenlikli Yeşil Bölge'nin 1 km uzağındaki Cedide semtinde bir alışveriş merkezine bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırganlar bombalı aracı patlattıktan sonra yakınlardaki Cehver adlı alışverişmerkezine girip en az 50 kişiyi de rehin aldı. Saldırıda 19 kişi hayatını kaybederken, 48 kişi de yaralandı. AP'nin haberine göre ölenler arasında en az 3 polis var. Polis yetkilileri AVM'de kontrolün sağlandığını ve tüm rehinelerin kurtarıldığını açıkladı. IŞİD, kendisine yakın sosyal medya hesapları üzerinden alışveriş merkezine yapılan saldırıyı üstlendi.

Bağdat'ın doğusundaki Nehrevan'da bombalı araçla düzenlenen saldırıda 4 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Aynı saatlerde Bağdat'a 80 km uzaklıktaki Diyala vilayetinde El Mikdadiye'de de iki intihar saldırısı düzenlendi. Saldırılarda 18 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi de yaralandı. İlerleyen saatlerde ölü sayısının 41' e çıktığı bildirildi. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kanlı, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı